facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Учасників судових проваджень з трьох областей України запитають про їх сприйняття роботи суду

Дата публікації: 27.02.2019

Дані соціологічних досліджень традиційно свідчать про низьких рівень довіри жителів України до судової системи. Багато людей не сподіваються на справедливе та об’єктивне вирішення своїх правових проблем судами, і така недовіра є вагомим чинником незадоволення владою та соціального напруження.

Допомогти у вирішенні цієї проблеми покликаний новий проект, який почала впроваджувати Мережа правового розвитку (МПР) – «Моніторинг прозорості та доступності судів Полтавської, Харківської та Чернівецької областей через оцінку відвідувачами суду».

Мета проекту полягає у тому, щоб, оцінивши сприйняття роботи суду та якості його послуг учасниками судових проваджень, виявити ключові проблеми. Для цього буде застосовуватись методологія використання інформаційних карток громадянського звітування (КГЗ).

У рамках проекту експерти проекту надаватимуть консультаційну та технічну підтримку працівникам судів щодо застосування методології КГЗ. Разом з суддями та працівниками судів вони проаналізують ті аспекти роботі судів, які потребують вдосконалення. За результатами цієї роботи будуть підготовлені рекомендації щодо покращення надання послуг судами. Передбачається, що врахування цих рекомендацій у роботі судів сприятиме підвищенню довіри людей до судової влади.

26 лютого 2019 у Києві відбулась робоча зустріч експертної групи проекту. Учасники зустрічі обговорили практичні аспекти впровадження проекту на його початковому етапі, який триватиме у лютому-березні. Зокрема, вони скоординували подальшу роботу з поглиблення співпраці з місцевими бюро правової допомоги, територіальними управліннями Державної судової адміністрації України та обласними апеляційними судами.

Присутні обмінялись думками щодо підходів до залучення волонтерів для здійснення опитувань у судах та проведення фокус-груп для уточнення анкет, які стануть основою для опитування.

На фото учасники проекту: Павло Іванін, ЧМГО “Чугуївська правозахисна група”; Богдана Яворницька, Кам’янець-Подільський офіс МПР; Тетяна Петрунькова, Кам’янець-Подільський офіс МПР

Також учасники обговорили організацію тренінгів для працівників апарату судів та волонтерів щодо проведення опитування та опрацювання його результатів.

На фото учасники зустрічі зліва направо: Максим Ільчишен, Кам’янець-Подільський офіс МПР; Євген Полтенко, виконавчий директор МПР; Олександр Черчатий, Регіональний центр з надання БВПД у Полтавській області

Реалізація проекту триватиме до вересня 2019 і охопить 110 судів у Полтавській, Харківській та Чернівецькій областях.

Проект «Моніторинг прозорості та доступності судів Полтавської, Харківської та Чернівецької областей через оцінку відвідувачами суду» впроваджується Мережею правового розвитку за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Автор: Сергій Рибак, менеджер з комунікацій МПР

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×