В Татарбунарах підвели підсумки розбудови безпечного середовища в громаді
Дата публікації: 03.01.2018
27 грудня 2017 року, у приміщенні зали засідань Татарбунарської районної ради відбулося обговорення результатів та планів в сфері розбудови безпечного середовища в громаді, у форматі «круглого столу». Участь в заході, який було організовано Координаційним офісом безпеки, прийняли більше 18 фахівців – представники відділу поліції та ДСНС, міської ради, районної ради, районної державної адміністрації, відділу пробації, громадських формувань із забезпечення правопорядку, бібліотек, навчальних закладів, бюро правової допомоги, педагогів, громадських активістів, правників, журналістів.
Основним питанням заходу була презентація та обговорення результатів ініціативи в сфері розбудови безпечного середовища в громаді, яка впроваджувалася протягом 2017 року Одеською обласною організацією Комітету виборців України, за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Представник Одеської обласної організації Комітету виборців України Леонід Семененко відмітив, що в лютому 2017 року в місті Татарбунари створили Координаційний офіс безпеки, відповідний меморандум підписали керівники 16 організацій. В серпні 2017 року в м. Татарбунари відбулася перша в регіоні спільна прес-конференція з питань безпечного середовища, яка організована Координаційним офісом безпеки. В період березня-травня 2017 року Офісом було проведено першу програму правового факультативу для молоді з питань безпеки (25 занять для учнів п’яти навчальних закладів району). Вперше було проведено та презентовано результати локального аналізу з питань безпеки в громаді – зокрема, широкого опитування місцевих мешканців щодо безпекових проблем в громаді, оцінки діяльності органів поліції, перспектив спільної діяльності в процесах забезпечення безпеки в громаді. Обговорюючи ці питання, учасники заходу висловили позитивну оцінку тих дій, які проводилися на протязі 2017 року.
Також Леонід Семененко представив плани спільної діяльності в сфері розбудови безпечного середовища в громаді на наступний 2018 рік. Зокрема, така діяльність буде направлена на виконання наступних завдань: 1) Інституційне та організаційне становлення створеного в лютого 2017 року Координаційного офісу безпеки; 2) Підготовка повноцінного безпекового паспорту громади та коригування пріоритетів діяльності місцевих рад, поліції, інших органів згідно запиту громади та впровадження спільних форм роботи; 3) Робота з ОТГ щодо впровадження безпекового компоненту; 4) Підвищення спроможності, публічності та підзвітності поліції, органів місцевого самоврядування та інших органів державної влади в сфері безпеки; 5) Підвищення поінформованості, залучення та відповідальності місцевих мешканців щодо забезпечення безпеки в громаді.
Надалі до дискусії долучився Сергій Бондаренко, керівник Татарбунарської міської громадської організації з охорони громадського порядку «Козацька варта -Татарбунари» та заступник голови Координаційної ради при Татарбунарській районні державній адміністрації. Він зазначив, що члени громадського формування проводять свої чергування суботніми днями. До участі у патрулюванні долучаються представники міської ради, відділів та управлінь райдержадміністрації. Але, на жаль, у своїй більшості ці патрулювання проводяться окремо від поліції. На превеликий жаль, реформа поліції привела до того, що наразі кількісно склад колишнього районного відділу внутрішніх справ скоротився практично втричі. Також у складі новоствореного відділення поліції відсутні патрульні поліцейські. Представник відділення поліції Ілля Устименко зауважив, що поліцейські працюють відповідно до вимог чинного КЗпП, тобто, їх робочий тиждень складає 40 робочих годин, і іноді під час патрулювання за рахунок вільного часу може бути оскаржений обізнаними правопорушниками. Водночас, пан Бондаренко наголосив на тому, що і поліція є, і громадське формування з охорони громадського порядку теж є, а патрулювати нікому. Присутні учасники заходу констатували той факт, що ці обставини вимушують їх до того, аби звернутися до відповідних Комітетів ВР України з пропозицією усунення недоліків у законодавстві.
Леонід Семененко звернув увагу на те, що організація охорони громадського порядку у весняно – осінній період, а це той період коли в районі працюють 3 курортні зони, які приймають величезну кількість відпочиваючих з України та ближнього зарубіжжя, покладається на відділення поліції. Раніше ці питання вирішувалися на рівні ГУ МВС, до цього залучалися працівники практично усіх підрозділів МВС Одещини та військовослужбовці Національної гвардії. Тепер цього немає і виникає питання, чи може підрозділ у якому некомплект близько 30%, виконувати поставлені йому завдання? Присутні висловили свої побажання органам місцевого самоврядування приморських сільських рад щодо активізації роботи з місцевими підприємцями для укладання договорів з громадськими формуваннями з охорони громадського порядку для охорони громадського порядку в курортній зоні під літнього курортного сезону. Окрім цього, були пропозиції щодо підготовки звернень від цих органів до Національної поліції з пропозицією збільшення штатної чисельності поліцейських для несення патрульної служби з охорони громадського порядку.
Заступник голови Татарбунарської РГО «Правозахист», ветеран органів внутрішніх справ Євгеній Грибачов відзначив, що з кожним роком стан охорони громадського порядку не покращується. Причин цьому досить багато, але на його думку основаною є відсутність кваліфікованих кадрів, відсутність ініціативи органів місцевого самоврядування зі створення громадських формувань з охорони громадського порядку у приморських сільських радах. Він запропонував ініціювати перед районною радою та районною державною адміністрацією питання щодо зустрічей зацікавлених сторін з цього питання, підготовки відповідних рішень та впровадження нових форм з охорони громадського порядку в курортній зоні під час літнього відпочинку. Якщо у цьому буде зацікавлена громада, в тому числі і керівники місцевих сільських рад, то ці питання будуть вирішуватися. До того ж, він запропонував долучати до вирішення такого вкрай важливого питання і місцевих підприємців та власників баз відпочинку та торгових точок.
Кореспондент газети «Райцентр» Евфросинія Мукієнко звернула увагу на те, що інформованість населення району та міста з питань діяльності поліції по охороні громадського порядку та стану діяльності в боротьбі зі злочинністю бажає бути кращою. Працівники поліції, її керівний склад ще не так відкрито та з бажанням йдуть на зустрічі з представниками засобів масової інформації. Люди хочуть та мають право знати, який стан справ боротьби зі злочинністю, які проблеми мають працівники поліції, які пропозиції можуть внести вони для того, аби покращився стан охорони громадського порядку тощо. Вона запропонувала, аби поліцейські більш активно використовували наявні засоби масової інформації району, більше проводили зустрічей з мешканцями району та звітували перед ними за свою роботу.
Завідувач сектору райдержадміністрації із взаємодії з правоохоронними органами Омелян Євчев висловив надію на те, що керівники правоохоронних органів району в наступному році стануть більш активно використовувати можливості засобів масової інформації з профілактики правопорушень. Також і районна адміністрація буде більш активно долучатися до право-роз’яснювальної роботи серед молоді та запроваджувати нові методи профілактичного впливу з метою недопущення з її боку правопорушень та скоєння кримінальних злочинів.
Начальник Татарбунарського РВ з питань пробації Алла Мукієнко повідомила про те, що на обліку у відділі знаходиться чотири неповнолітніх та іще на чотирьох підготовлено досудові доповіді. Ця цифра є досить тривожною і говорить про те, що останнім часом злочинність в районі «молодшає».
Присутній на заходах заступник голови Татарбунарської районної ради Юрій Лапа відзначив, що діяльність Координаційного Офісу у 2017 році надала можливість побачити стан роботи як органів місцевого самоврядування, так і органів державної влади, поліції і громадськості у забезпеченні безпечних умов в громаді. Він виразив упевненість в тому, що наступний рік стане більш продуктивним і робота Офісу з координації дій правоохоронних органів, місцевого самоврядування та інших зацікавлених органів в напрямку протидії злочинності та залучення до цього широких верств населення дасть свої позитивні результати. Окрім цього, він впевнений що така робота необхідна і це може надати поштовх до підвищення активності як громадян-мешканців району, так і депутатів місцевих рад усіх рівнів, підвищить відповідальність кожного перед собою, своєю родиною та громадою в цілому. Учасники обговорення прийняли рішення щодо доручення керівнику Координаційного Офісу Леоніду Семененко та представнику відділення поліції Іллі Устименко підготувати відповідне звернення до депутатів Верховної Ради України з пропозиціями щодо внесення змін до діючого законодавства про поліцію та поліцейську діяльність в частині заохочення поліцейських до несення служби зі спільного патрулювання у позаробочий час.
Ініціатива «Безпечна Татарбунарщина спільними зусиллями» впроваджується Татарбунарським Офісом Мережі правового розвитку Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» спільно з Татарбунарською районною та міською радою, Татарбунарською районною державною адміністрацією, за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Автор матеріалу: прес-служба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України»
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.