facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

В Україні проходить щорічний Всеукраїнський тиждень права

Дата публікації: 11.12.2018

В Україні розпочався Всеукраїнський тиждень права. Захід щорічно проводиться з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини.

10 грудня відбулось урочисте відкриття Тижня права. З вітальними словами до присутніх звернулись перший заступник міністра юстиції України Олена Сукманова, голова Конституційного Суду України Станіслав Шечук та директор Місії USAID в Україні та Білорусі Сюзан Фрітц.

На фото: Станіслав Шевчук, голова Конституційного Суду України; Олена Сукманова, перший заступник Міністра юстиції України; Сюзан Фрітц, директор Місії USAID в Україні та Білорусі

Олена Сукманова, перший заступник Міністра юстиції України: «Наразі майже половина громадян України не знають про гарантовані їм права. Це означає, що у нас ще є над чим працювати. Я сподіваюся, що цей тиждень як Всеукраїнський тиждень права буде насичений цікавими заходами, і вже за рік відсоток тих, хто буде знати і вміти користуватися своїми правами, буде набагато більшим, ніж він є зараз».

Станіслав Шевчук, голова Конституційного Суду України: «У прав людини, які гарантують свободу, є багато ворогів. Зараз Конституційний Суд України стоїть перед новим етапом своєї діяльності і перед новими викликами. Запрацював інститут конституційної скарги. Це величезний здобуток, коли в країні існує безпосередній доступ громадян до діяльності Конституційного Суду. Всеукраїнський тиждень права – це чудова нагода, щоб кожен замислився про ключове значення і цінність права».

Сюзан Фрітц, директор Місії USAID в Україні та Білорусі: «Сьогодні винятковий день. Ми вшановуємо 10-річчя Всеукраїнського тижня права та зобов’язання, які взяв на себе Уряд України – забезпечити повне розуміння та усвідомлення громадянами України своїх прав та свобод, щоб вони могли ними скористатися відповідно до міжнародних стандартів».

Після цього відбулась модерована дискусія “Захист прав людини – ключове завдання державної політики”. У ній взяли участь заступник міністра юстиції України Іванна Смачило, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк, координаторка Програми “Права людини та правосуддя” МФ “Відродження” Ольга Гальченко, директор ВБО “Українська фундація правової допомоги” Микола Сіома, радник з питань роботи з громадянським суспільством Програми USAID “Нове правосуддя” Валентина Мудрік та координатор проекту U-Report Unicef Ukraine Світозар Ніцполь.

Учасники дискусії обговорили роль держави у вирішенні правових проблем громадян, питання покращення доступу до правосуддя через посилення правової спроможності та обізнаності людей, інструменти визначення правових потреб людей і громад, реформування правничої освіти.

«Ці 7 днів – це гарна можливість ще більше заглибитися в тему тих правових питань, які турбують українців. І допомогти громадянам вирішити ці проблеми. У першу чергу, завдяки системі Безоплатної правової допомоги. Яка на сьогодні налічує 552 точки доступу, які допомогли вже більше 2 мільйонам українців», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

На фото зліва направо: Олексій Бонюк, директор Координаційного центру з надання правової допомоги, та Микола Сіома, директор ВБО “Українська фундація правової допомоги”

Іванна Смачило, заступник міністра юстиції України: “І Помаранчева революція, і Революція Гідності були протестами проти порушення і обмеження конкретних прав українців. Це означає, що українці змогли сформувати активну частину суспільства, які готові своїм прикладом показувати цінність прав і свобод і необхідність їх захищати”.

На фото: Іванна Смачило, заступник міністра юстиції України

Ольга Гальченко, координаторка Програми “Права людини та правосуддя” МФ “Відродження”: “Права людини – це не лише Європейський суд з прав людини. Це також більш практичні, приземлені речі, які стосуються кожного. Це доступ до правосуддя для кожного громадянина, у тому числі у віддалених громадах, у невеликих селах. Це посилення правових можливостей людей”.

Валентина Мудрік, радник з питань роботи з громадянським суспільством Програми USAID “Нове правосуддя”: “Ми маємо говорити про те, що це не лише Тиждень права, це щодення робота у співпраці з органами державної влади, громадськими організаціями. Компанія “Я маю право не тільки про обізнаність, знання своїх прав. Це також заклик діяти, захищати свої права. І ми маємо говорити не лише про обізнаність, а про правову свідомість”

На фото зліва направо: Валентина Мудрік, радник з питань роботи з громадянським суспільством Програми USAID “Нове правосуддя”, та Ольга Гальченко, координаторка Програми “Права людини та правосуддя” МФ “Відродження”

Також відбулась презентація “Всеукраїнський тиждень права: об’єднані під захистом права”. У ній, зокрема, взяли участь виконавчий директор Мережі правового розвитку (МПР) Євген Полтенко, керівник експертної групи з правової обізнаності Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України Олена Митник  та інші.

Олена Митник, керівник експертної групи з правової обізнаності Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України: “Символ цьогорічного Тижня права – парасолька. Чому парасолька ? Тому що основна функція права – захищати. І ми всі знаходимось під захистом права, як під цією парасолькою. Крім того, вона об’єднує: під нею може бути одна людина, а може бути група людей. І слоган цьогорічного Тижня права – “Об’єднані під захистом права.”

Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку: “Наша спілка бере активну участь у Тижні права. По суті, ми стартували ще 29 листопада, коли під час Форуму організаційного розвитку почали анонсувати заходи Тижня права і розповсюджувати матеріали національної просвітницької кампанії “Я маю право!” Також наші організації проведуть різноманітні заходи в регіонах, зокрема спеціалізовані заняття у школах, покази документальних фільмів фестивалю Docudays. Наш внесок буде також дуже практичний: надання правової інформації, підвищення правової обізнаності, тобто власне практичне втілення філософії посилення правової спроможності людей”.

На фото: Олена Митник, керівник експертної групи з правової обізнаності Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства юстиції України, та Євген Полтенко, виконавчий директор МПР

У рамках відкриття Тижня права також відбулась презентація “Legal Tech для захисту прав людини”, під час якого учасники заходу дізнались про юридичні інновації в Україні та роль Legal tech у вирішенні правових проблем.

Всеукраїнський тиждень права – масштабний захід, який об’єднує правників, органи влади, громадський сектор, міжнародних партнерів задля просвіти у сфері прав людини.

Символ цьогорічного Тижня права – парасолька, що захищає та об’єднує зусилля усіх задля утвердження прав людини в Україні.

Всеукраїнський тиждень права – це:
-уроки про права людини
-конкурси, мистецькі виставки, кіноклуби, медіатеки
-публічні дискусії та конференції
-правові конкурси, ігри, змагання

Офіси МПР беруть активну участь у Тижні права, по всій Україні проводячи різноманітні заходи для підвищення правової обізнаності людей.

Зокрема, в рамках Тижня права членські організації МПР запланували наступні заходи:

  • Чернігівський офіс: 10 грудня – у молодіжній бібліотеці Чернігова проводиться тренінг для старшокласників щодо протидії насильству.
  • Скадовський офіс: 12 грудня – захід щодо  булінгу, його наслідків та  притягнення неповнолітніх осіб до юридичної відповідальності за вчинки, які можливо б було уникнути; 14 грудня – захід з вуличного консультування та спілкування з людьми про їх права, поширення роздаткової літератури
  • Білозерський офіс: 10 грудня – показ стрічки “Вихідний” у Білозерському науковому ліцеї ім. Д.Яворницького (у рамках міжнародного фестивалю DocudaysUA); 11 грудня – тренінг для учнів 9-11 класів “Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх” у Східненській ЗОШ; 13 грудня – показ стрічки “Вихідний” у Томинобалківській ЗОШ; 14 грудня – семінари “Дотримання трудового законодавства роботодавцями” та ” Як інспектор праці здійснюватиме перевірку ? ” для підприємців Білозерської ОТГ;
  • Кам’янець-Подільський офіс: з 10 по 11 грудня – зустрічі зі студентами коледжу ПДАТУ, під час яких будуть обговорюватися основні права та свободи людини та громадянина, пільги учасникам АТО та порядок їм виділення земельних ділянок, інститут освітнього омбудсмена; 12 грудня – зустріч юриста офісу Яворницької Богдани із викладачами щодо прав споживачів та порядку оформлення спадщини;
  • Дворічанський офіс: 11 грудня – зустріч у форматі “чаювання”, обговорення важливості реалізації та захисту прав, Центральна бібліотека; 12 грудна – тренінг з питань захисту прав споживачів, Дворічанський районний ліцей;
  • Хмільницький офіс: понад 20 заходів у Вінниці та ще в 7 районних центрах Вінниччини (покази фільмів у рамках фестивалю Docudays, правопросвітницькі заходи);
  • та ін.

 

Автор: Сергій Рибак, менеджер з комунікацій МПР

При підготовці статті використовувались матеріали Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×