В Україні створено першу школу практичних знань з питань доступу до правосуддя
Дата публікації: 22.05.2019
Автор: Денис Губашов – менеджер з комунікацій Мережі правового розвитку.
Міністерством Юстиції України, Координаційним центром з надання правової допомоги, Громадською спілкою “Мережа правового розвитку” та Всеукраїнською Благодійною Організацією “Українська фундація правової допомоги“, Громадською організацією “Асоціація юридичних клінік України” на базі правових клубів PRAVOKATOR 21 травня 2019 року засновано Українську школу практичних знань з питань доступу до правосуддя.
21 травня 2019 року, відбулось урочисте підписання Меморандуму про заснування Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя.
Текст підписаного сторонами Меморандуму.
Мета створення школи – побудова системи безперервного практичного навчання представників організацій, діяльність яких спрямована на посилення правової спроможності громадян, місцевих громад та вразливих спільнот.
Меморандум, який був підписаний партнерами, закріпляє ключові положення функціонування школи, а також склад та спосіб формування Наглядової ради Школи та Ради засновників Школи, яка буде здійснювати безпосереднє керівництво школою.
Склад Наглядової ради Школи формується з осіб, делегованих міжнародними та національними партнерами: Офісом Ради Європи в Україні, Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні, Агентством Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку, Канадським бюро міжнародної освіти, Міжнародним фондом «Відродження», Кімонікс Інтернешнл Інк., а також Міністерством юстиції України та Координаційним центром з надання правової допомоги.
У рамках Школи буде здійснюватись пошук, дослідження, систематизація та розповсюдження кращих національних та міжнародних практик з забезпечення ефективного та всеохоплюючого доступу до правосуддя, а також розробка та сприяння в імплементації інноваційних комплексних інструментів та політик, спрямованих на підвищення ефективності доступу до правосуддя.
Як зазначив в своєму виступі Олександр Сушко, Виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”, в України є досвід, яким можна поділитись із міжнародними партнерами, та є чому навчити експертів з питань доступу до правосуддя інших країн, особливо, із країн СНД.
Наталя Бімбірайте, голова правління громадської спілки “Мережа Правового розвитку”, зазначила, що об’єднання зусиль державного та недержавного сектору дозволить створити єдині стандарти для системи безоплатної правової допомоги та провайдерів правової допомоги із громадського сектору, що значно покращить якісь їх послуг:
“Ми практики бачимо, відчуваємо потребу на місцях і найбільша потреба, на мій погляд, зараз в об’єднанні державного і недержавного сектору.
Я дуже сподіваюся, що нам вдасться на цьому майданчику досягти розуміння, виробити і затвердити єдині стандарти для всіх мереж. Є така мрія, щоб людина, яка приходить в будь-який центр державної безоплатної правової допомоги або до будь-якого мережевого провайдера правової допомоги, який визнає ці стандарти, могла би розраховувати на визначене коло послуг, якісних послуг, і буде розуміти, що звідти вона точно отримає принаймні якусь користь, і її не переадресують будь-куди.
Як поки що часто трапляється, до нас приходять люди дуже зневірені і один такий випадок призводить до недовіри до всіх, до сектору в цілому і, що погано дуже, до державних інституцій.
Ми готові передавати той багаторічний досвід, який є в наших фахівців. Я думаю, що не варто повторювати чужі помилки, краще їх вивчати і вже можна через сходинку стрибнути. Час дуже дорогий, тому ми з радістю приєднуємося до створення цієї школи.”
Задля сприяння розповсюдженню кращих національних та міжнародних практик з забезпечення доступу до правосуддя у рамках Школи регулярно буде проводитись міжнародна конференція з доступу до правосуддя, а також на щорічній основі реалізуватиметься комплексна програма практичного застосування кращих практик розвитку правової спроможності громадян, громад та вразливих спільнот – Київська відкрита практична програма з розвитку правової спроможності.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.