Як на Прикарпатті громадська організація, місцева влада та ЗМІ об’єдналися задля допомоги переселенцям
Дата публікації: 19.04.2022
За підтримки Мережі правового розвитку у м. Коломия Івано-Франківської області запрацював «Вулик Змістів». Це багатовекторна ініціатива, яка має на меті допомогти переселенцям знайти житло, роботу, зорієнтуватись у правових та інших питаннях і реалізуватися у громаді.
Ініціативу впроваджує громадська організація «Трикутник» у співпраці із міською радою та Мережею правового розвитку. А допомагає розповідати про реалізацію «Вулика Змістів», створити його візуальне обличчя незалежний медіаресурс «Глузд».
Прихисток для переселенців ГО «Трикутник» почала шукати ще від початку повномасштабної війни росії проти України. Однак ця робота не була такою комплексною.
«За весь час ми допомогли 120 родинам ВПО. Це 250 осіб. Із 5 квітня почали працювати в центрі допомоги вимушеним переселенцям, що знаходиться у ЦНАПі. Там вони можуть оформити необхідні документи, дізнатися про можливості роботи. А ми ще й консультуємо з правових питань та пропонуємо житло. Окрім того, звернення надходять на гарячу лінію. Щодня маємо від 10 до 20 дзвінків із проханням поселення і від двох до восьми пропозицій житла», – розповідає керівниця ГО «Трикутник» Соломія Зінець-Мацишин.
На фото: “Банк меблів”, який міститься у місцевій школі.
Іншим компонентом ініціативи є формування “банку меблів”. Найнеобхідніше можуть надати жителі громади, благодійні та громадські організації. Потім речі передають для користування переселенцям.
У найближчому майбутньому в межах «Вулика Змістів» буде створено простір, який знаходитиметься у приміщенні комунальної власності. В ньому ВПО зможуть не лише знайти тимчасовий прихисток, а й відновитися, опанувати нову професію та й загалом налагодити спілкування з жителями громади.
«Ми сподіваємося, що «Вулик Змістів» буде сталою ініціативою, яка змінюватиметься відповідно до того, як змінюватиметься життя громади. Набуватиме нових змістів. Вже зараз – це не лише про допомогу переселенцям знайти житло. Це ще й про те, щоб зруйнувати стереотипи, показати, що переселенці не тягар, а можливості для громади, які можуть допомогти їй розвиватися. Це про побудову партнерств і взаємозв’язків. Зараз у межах ініціативи плануємо залучати бізнес, формуємо банк насіння і, переконаний, з’явиться ще багато чого і багато крутих історій успіху. Це також і важливий досвід, який так само можна поширювати та реалізовувати в інших громадах. А ми можемо порадити своїм прикладом, як саме», – зазначив програмний менеджер Мережі правового розвитку Віталій Охріменко.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.