Які правопорушення відбудуться під час виборів? Експерти Вижницького офісу МПР озвучили свої прогнози
Дата публікації: 11.03.2019
«Мертві душі» у списках виборців вплинуть на результати голосування. Така інформація поширюється соціальними мережами, проте це фейк! Наголосили експерти під час круглого столу «Правові аспекти захисту виборчих прав громадян», який відбувся в Українському народному домі 4 березня 2019 року. Водночас озвучили, які правопорушення згідно із прогнозами будуть найбільш масовими.
Прямий і непрямий підкуп виборців; розміщення агітаційних матеріалів без вихідних даних; голосування громадян замість інших громадян, які не живуть за місцем реєстрації; маніпуляції під час підрахунків голосів – саме такі правопорушення варто очікувати, а деякі з них вже фіксуються. Так вважає керівник проекту «Правова освіта громадян через діяльність параюристів в територіальних громадах Чернівецької області» Вижницького офісу Мережі правого розвитку, Чернівецької організації «Комітет виборців» Ольга Чепель.
Експерт з виборчого права Ігор Баб’юк роз’яснив присутнім, чому поширюються фейкові інформації про порушення прав виборців, наприклад, інформація про «мертві душі».
«Це своєрідна маніпуляція свідомістю громадян. Звичайно, така інформація з’являється не випадково, а найперше з метою, щоб зменшити легітимність виборів. Невдовзі громадяни України більшістю голосів оберуть одного з кандидатів у Президенти України і саме тоді на основі таких фейків, можливо, будуть спроби довести, що результати виборів не відповідають дійсності. Хто у цьому зацікавлений? Ті, хто прагне, аби владу отримав саме певний кандидат», – наголосив Ігор Баб’юк.
Як перевірити себе у списках виборців, голосування без зміни виборчої адреси, права виборців. Ці та інші питання обговорювали присутні. Вони мали змогу почути думку одразу кількох експертів, зокрема представників Чернівецької організації «Комітет виборців України», Вижницького офісу Мережі правового розвитку, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області та інших.
«Отримати фахову консультацію щодо того, як реалізувати своє виборче право та куди і в який спосіб звертатися для його захисту, виборці зможуть безпосередньо у центрах з надання безплатної вторинної правової допомоги, які 30 та 31 березня 2019 року працюватимуть у штатному режимі з 9:00 до 17:00 години», – наголосила заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Жанна Цурик.
Вона нагадала, що такі центри функціонують у Вижницькому, Кельменецькому районах області та у місті Чернівці.
Насамкінець йшлося про проект Міністерства юстиції України «Я маю право голосу», який покликаний підвищити рівень правової обізнатості громадян у виборчому процесі. Юристи безоплатно інформують буковинців про їхні права, зокрема працюють мобільні групи, які надають роз’яснення щодо правових аспектів захисту виборчих прав громадян.
Джерело: Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.