facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Яким єдоступ до прав людини у Шульгинській громаді

Дата публікації: 27.05.2021

Шульгинська громада стала учасницею проєкту, під час якого група експертів визначала рівень дотримання прав її мешканців. Організатори дослідження шукали та вивчали всю доступну інформацію про діяльність місцевої влади: публікації, сторінки в соціальних мережах, документи, що знаходили у вільному доступі, та робили офіційні запити. 

На фото: Представники Шульгінської ОТГ обговорюють попередні результати дослідження разом з керівником проєкту Тарасом Щербатюком та експерткою Мариною Куприковою.

Тарас Щербатюк та Марина Куприкова, експерти проєкту, розповідають, що з’ясували, проаналізувавши дані, та як відреагувала влада на попередні результати дослідження. 

Марина Куприкова ділиться своїми переживаннями: 

“У нас відбулася нарада з представниками Шульгинської територіальної громади. Ми говорили про такі болючі питання, як охорона здоров’я, освіта та доступ до інформації. 

Кожного разу ми переживаємо щодо того, як влада сприйме знайдену нами інформацію. Багато хто вважає, що ми це робимо для того, щоб показати, хто хороший, а хто поганий. Але це не так. Наша мета побачити реальну картину: які досягнення є, а де “зіяють діри”, і їх треба терміново “відремонтувати“.

Експерти використовують для дослідження методологію Місцевого індексу прав людини, ознайомитися з якою можна тут. Проводиться воно в рамках проєкту «Посилення експертного рівня місцевого самоврядування Луганської області для підтримки вразливих груп населення в умовах COVID-19». Проєкт відбувається за підтримки організації «Людина в біді» та фінансового сприяння Європейського Союзу.

Тарас Щербатюк, керівник проєкту, розповідає, як відбувався діалог із владою: 

“Наша розмова розпочалася з питання, що стосувалося сфери охорони здоров’я. Представники селищної ради з сумом одразу відзначили, що у громаді відсутні центри первинної та вторинної медико-санітарної допомоги (лікарня). Відбувається це через те, що поки не вдалося знайти медичний персонал, який би працював у самій громаді.

Але я був приємно вражений тим, що селищна рада не складає руки, а досягла домовленості зі Старобільським районним центром первинної/вторинної медико-санітарної допомоги. Мешканці громади мають можливість отримувати послуги саме у цьому медичному закладі.” 

6 сильних сторін Шульгинської громади, які одразу відзначили експерти:

  1. У 2020 році Шульгинська сільська рада виділила ЗО тис грн у вигляді іншої дотації Старобільській міській територіальній громаді для фінансової підтримки КМП «Старобільський РЦПМСД» на забезпечення безоплатних ліків для жителів Шульгинської сільської територіальної громади.
  2. Шульгинська сільська лікарська амбулаторія загальної практики сімейної медицини проводить планові щеплення населення згідно з календарем щеплень. За 2020 рік було проведено щеплення проти правця, дифтерії, коклюшу, поліомієліту, гемофільної інфекції, гепатиту B, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу.
  3. У сфері освіти варто відзначити наявність у громаді дієвої програми розвитку освіти на території Шульгинської сільської ради
  4. Позашкільна освіта в Шульгинській громаді переважно забезпечується шляхом роботи гуртків на базі шкіл, сільських клубів та роботи Комунальної установи “Шульгинська дитяча школа мистецтв”.
  5. Сільська рада створила умови для розвитку таких типів позашкільної освіти: спорт (футбол, волейбол, греко-римська боротьба), мистецтво (Дитяча школа мистецтв), краєзнавство (гурток юних краєзнавців), патріотичне виховання («Джура»).
  6. У громаді діють програми з розвитку культури та національно-патріотичного виховання «Патріот».

А от щодо напрямку доступу до інформації варто відзначити наявність недопрацювань. Для прикладу, на сайті не розміщується інформація про час та місце проведення сесій та графік прийому депутатами селищної ради. Також на сайті складно знайти необхідну інформацію (приміром, інформацію про надання в оренду комунального майна). 

Зі свого боку Шульгинська сільська рада намагається реагувати на зауваження громадських організацій, які представляють подібні проєкти. Тому маємо повідомити, що досить оперативно, після проведеної наради, графіки роботи керівництва сільської ради та графік прийому виборців депутатами сільської ради було розміщено на офіційному сайті громади. Про час і місце проведення сесій публікації розміщуються в рубриці «Архів документів» «Розпорядження сільського голови».

Ця публікація створена за підтримки організації «Людина в біді» та за фінансового сприяння Європейського Союзу. Зміст матеріалу є виключно відповідальністю Мережі правового розвитку і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу та організації «Людина в біді».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×