facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Завершується польовий етап моніторингу прозорості та доступності судів Полтавської, Харківської та Чернівецької областей

Дата публікації: 11.07.2019

Громадська спілка “Мережа правового розвитку” за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя» в Україні реалізує проект: «Моніторинг прозорості та доступності судів Полтавської, Харківської та Чернівецької областей через оцінку відвідувачами суду».

 

Наразі триває завершення третього “польового” етапу проекту, під час якого було проведено опитування учасників судових проваджень щодо їх задоволеності якістю надання судових послуг за допомогою методології карток громадського звітування (далі за текстом КГЗ) як частини Системи оцінювання роботи суду (далі за текстом СОРС). Дане опитування було проведено загалом у 94 судах, у тому числі: в 34 судах Полтавської, 42 – Харківської та 18 – Чернівецької областей.

Загалом за час реалізації цього етапу проекту було зібрано більше 10 000 анкет у трьох областях.

Мета проведення моніторингу – підвищення якості, доступності та ефективності функціонування судових установ. 

                                                    Заповнення волонтерами анкет в одному із судів Полтавської області.

В Полтавській області проект реалізувався Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області. В Харківській області проект реалізується Чугуївською правозахисною групою. А в Чернівецькій області проект реалізується Асоціацією юристів міста Кам’янця-Подільського.

Проблемних питань в ході заповнення анкет здебільшого не виникало. Реакція громадян була різною. Частина громадян реагувала позитивно, оскільки вважали, що дане анкетування допоможе сприяти покращенню якості роботи суду та суддів, інша частина громадян реагувала негативно, у зв’язку з тим, що не вірить у можливість змінити роботу суду на краще. Деякі громадяни відмовлялися проходити анкетування, тому що вважали, що заповнення анкети займе багато часу. 

Обговорення ходу опитування у судах Чернівецької області з головою Чернівецького апеляційного суду та керівником апарату – паном Іваном Сороханом (в центрі)

В середньому анкетування займало від 15 до 20 хвилин. Згідно з попереднім  аналізом анкет, більшість клієнтів залишилася задоволена роботою суду. Варто наголосити на тому, що частина опитуваних висловили задоволення, що мають можливість надати свою думку з приводу роботи суду в цілому.

Частим фактом стало те, що лише невеликий відсоток громадян наважився висловити свою думку у питанні про зміни, які на його думку, необхідні для покращення роботи суду, де проводилось опитування. 

Уповноваженими відповідальними особами у судах волонтерам надавалась корисна інформація та необхідна допомога. До прикладу, для зручності волонтерам організовували окремі робочі місця. 

Серед усього іншого, волонтерами проекту проводились робочі зустрічі з керівництвом судів Полтавської області для організації спільної роботи та обговорення проходження процесу опитування відвідувачів.

                                                                  Волонтери в одному із судів Харківської області

Проект реалізується за підтримки американського народу, надану через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Нове правосуддя».

P.S. Погляди авторів статті не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×