facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Зустріч Ради програми “Правоспроможна громада – 2019”

Дата публікації: 12.06.2019

Автор: Денис Губашов – менеджер з комунікацій Мережі правового розвитку.

В понеділок, 10-го травня 2019 року в київському правовому клубі PRAVOKATOR відбулась зустріч Ради програми “Правоспроможна громада – 2019”

Члени Програмної ради з ліва на право: Віталій Охріменко, Мережа правових клубів Pravokator; Ольга Гальченко, МФ «Відродження»;  Катерина Єрошенко, Українська фундація правової допомоги; Євген Полтенко, Мережа правового розвитку; Марина Шпікер, Київський міжнародний інститут соціології.

Члени Програмної ради обговорили низку питань, серед яких:

  1. Огляд зворотного зв’язку від ініціативних груп про їх діяльність впродовж травня 2019
  2. Обговорення пропозицій щодо активізації поточної взаємодії та обміну інформацією між учасниками програми
  3. Обговорення концепції практикуму «Місцеві програми безоплатної правової допомоги: розробляємо, адвокуємо, реалізуємо» (Серпень 2019)

За результатами опрацювання проектів програм досліджень, підготовлених учасниками практикуму «Дослідження правових потреб громад: робимо доступ до правосуддя потрібним та дієвим», який відбувся у квітні 2019, Програмна рада здійснила фінальний відбір 5 груп (громад) для продовження участі у програмі:

  • Кремінна Луганської області
  • Олешин Хмельницької області
  • Широке Запорізької області
  • Хмільник Вінницької області
  • Херсон Херсонської області

За кожною з груп Програмною радою закріплено експерта-ментора, основні завдання яких полягають у супроводі груп у процесах доопрацювання програм досліджень, розробки та тестування інструментарію досліджень, реалізації “польових” етапів досліджень, обробки та інтерпретації отриманих результатів.

Впродовж травня 2019 групи приступили до проведення досліджень в своїх громадах. Групи щомісячно будуть звітувати про  перебіг проведення досліджень, надаватимусть приклади розроблених інструментів, вивчені уроки. Така система дозволить проводити моніторинг іх діяльності та за необхідності підключати додаткових експертів для допомоги або надавати консультації.

Вже на першому етапі дослідження такий зворотній зв’язок показав,  що загалом всі групи знаходяться у плановій першій стадії досліджень, яка включає рекрутинг інтерв’юерів, розробку та тестування інструментів (анкет для опитування респондентів).

Серед успіхів та досягнень поточної стадії досліджень групи зазначають:

Херсон: Проведено зустріч за участі міського голови, представників Києво-Могилянської академії, Академії Фольке Бернадотта, Регіонального центру надання БВПД та міського управління соціальної політики. В рамках цієї зустрічі обговорили можливість співпраці у проведенні первинного правового дослідження (рівень комунікації між органами влади, місцевого самоврядування та інституціями громадянського суспільства) в Херсоні. Планується, що на основі результатів дослідження будуть розроблені рекомендації для місцевої влади щодо того, як має діяти публічна адміністрація в умовах верховенства права, як покращити надання послуг вразливим групам населення (включаючи ВПО і військовослужбовців) тощо. Важлива роль у цьому процесі відводиться організаціям громадянського суспільства як внутрішнім експертам, які здійснюють моніторинг і збирають очікування громадян щодо вдосконалення якості надання публічних послуг. Також одна із організацій, що сформувала ініціативну групу, – ІРЦ “Правовий простір” виграла конкурс на проведення інформаційної та промоційної кампанії громадського бюджету міста Херсона на 2019 рік. Важливо, що в рамках цього проекту налагодилася більш тісна і системна співпраця з різними відділами міського виконавчого комітету. Крім того, попередню згоду на участь у проведенні дослідження надала кафедра соціальної роботи, соціальної педагогіки та соціології Херсонського державного університету.

Хмільник: Швидко вдалось сформувати групу інтерв’юерів. Представники місцевого самоврядування та системи безоплатної правової допомоги демонструють готовність до співпраці.

Серед основних труднощів, з якими на цій стадії зіштовхнулися групи, можна відзначити: брак часу та призначення позачергових виборів народних депутатів України, що ускладнило для деяких груп дотримання графіку запланованих дій

Також членами Програмної ради були обговорені пропозиції щодо активізації поточної взаємодії та обміну інформацією між учасниками програми. Гарний приклад комунікації запровадила команда із Хмільника.

Члени хмільницької команди мають на меті розробити методику та інструментарій дослідження, провести соціологічне дослідження, проаналізувати результати, визначити найбільш актуальні правові потреби, підготувати звіт та обговорити його з представниками влади та громадськості.

На думку експертів громадської організації «ПРАВО», практична користь в реалізації такої ініціативи полягатиме в можливості більш акцентовано інформувати членів громади про їх права та механізми вирішення правових потреб, планувати та проводити навчання з тих тем, які найбільш актуальні для членів громади (суб’єктів господарювання, громадських організацій тощо), а також виявити нормативно-правові перешкоди в реалізації прав членів громади.

Більше про реалізацію програми “Правоспроможна громада” у Хмільнику ви можете знайти за посиланням.

Членами Програмної ради була обговорена концепція дводенного практикуму «Місцеві програми безоплатної правової допомоги: розробляємо, адвокуємо, реалізуємо», який планується провести в серпні 2019 року.

Зокрема, проведення практикуму має наступні завдання:

  • Познайомити учасників груп з практичними алгоритмами розробки, адвокації та реалізації місцевих програм правової допомоги з акцентом на проблемах, а не варіантах їх вирішення.
  • Підготувати групи до проведення презентацій та широкого обговорення результатів досліджень у громадах їх проведення.
  • Допомогти групам у розробці (або вдосконаленні вже існуючих напрацювань) проектів місцевих програм правової допомоги та провести їх «краш-тест».

Учасниками практикуму стануть: члени ініціативних груп із 5 громад проекту, практики, які працюють у сфері доступу до правосуддя на місцевому рівні, представники громадських організацій, державних установ та об’єднань.

Програма “Правоспроможна громада” реалізується  за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження»

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×