facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Аліменти сплачує мама, або Історія жінки-військовослужбовця у декреті

Дата публікації: 12.02.2019

Автор: Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Здавалося б, стягнення аліментів – звичайна вже для юристів тема, і що тут може бути нового. Але іноді запити до правників Офісів Мережі правового розвитку є унікальними. Таким для співробітників Чернігівського офісу Мережі правового розвитку стало звернення жінки-військовослужбовця з Донеччини.

Пані Юлія  звернулася до Офісу при громадській організації Чернігівський громадський комітет захисту прав людини з питанням, на яке вона не могла знайти відповідь ні в Центрах з надання безоплатної правової допомоги, ні у приватних адвокатів, оскільки її справа була доволі специфічною.
Жінка є військовослужбовцем за контрактом та мамою доньки, яка за певними обставинами залишилась жити з батьком. Юлія сплачує аліменти на дитину відповідно до рішення суду в розмірі, передбаченому законодавством. І все  було б добре, якби не одне кілька «але»…
Юлія перебувала у відпустці по вагітності та пологам і мала сплачувати аліменти на старшу доньку, хоча на той час не мала жодного доходу. У зв’язку з цим виконавча служба почала нараховувати жінці розмір аліментів як непрацюючій – а це 3600 грн на місяць на дитину, оскільки в Донецькій області досить висока середня заробітна плата. З яких коштів платити, не маючи доходів, Юлія не знала, тому була в розпачі.
Звернулася до кількох адвокатів, але їй ніхто нічого нового не порадив, посилаючись на українське законодавство. Випадково натрапивши на інформацію про Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, Юлія звернулася зі своїм питанням саме сюди.
Юристи Офісу докладно вивчили її ситуацію, пояснили права, врахували її неприязні стосунки з колишнім чоловіком та його небажання йти на поступки – і запропонували варіант звернення до суду з позовом про зменшення розміру аліментів та встановлення виплат у твердій грошовій формі.
За загальним правилом, розмір аліментів не може бути меншим від 50% прожиткового мінімуму, встановленого для дитини відповідного віку. Але при визначенні аліментів у твердій грошовій сумі, відповідно до ч. 3 ст. 184 Сімейного кодексу України, суд може присудити аліменти і в меншому від мінімального розмірі, враховуючи певні обставини – стан здоров’я, відсутність заробітку з поважних причин та інші, пояснює юристка Офісу Наталія Кулікова.
Такою консультацією правники змогли підтримати клієнтку та надали їй віру в те, що змінити ситуацію можна. Тепер рішення – за Тетяною: знаючи свої права та можливості, вона може зібрати документи та звернутися до суду.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження»Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×