facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Банк спізнився, або Ще раз про необхідність уважно вивчити текст угоди, яку підписуєш

Дата публікації: 09.12.2019

Автор: Фонд сільських громад Дворічанщини

«Банк подав на мене позов до суду і просить стягнути заборгованість за кредитним договором у розмірі 125 тисяч гривень!» – з такою проблемою до Дворічанського офісу Мережі правового розвитку звернувся восени 2019 року пан Михайло* з Харківщини.

Водночас чоловік був упевнений, що повністю розрахувався з банком і не користувався кредитними коштами з кінця 2014 року. Але головною проблемою було те, що стягнення усіх цих коштів фактично залишило б його без засобів існування. Тому емоційний стан пана Михайла на той час важко передати, говорять юристи Офісу при громадській організації «Фонд сільських громад Дворічанщини».

Юрист офісу Віталій Бабика, детально вивчивши обставини справи та перевіривши судову практику з розгляду подібних спорів, підготував відзив та проконсультував чоловіка щодо подальших дій.

Коментує юрист:

«Загальна позовна давність звернення до суду за даною категорією справ складає три роки. Платежі за кредитним зобов’язанням клієнт мав сплачувати щомісячно, відповідно і строк позовної давності мав рахуватись з дати останнього платежу. Водночас банк наголошував на тому, що строк позовної давності має рахуватися від дати повернення всієї суми кредиту, що відповідає строку дії карти. Крім того, банк посилався на 50-річний строк позовної давності, який прописаний у Правилах надання банківських послуг. На жаль, як і більшість клієнтів, Михайло не знайомився з цими Правилами і, як це часто буває, просто підписав заяву про погодження на умови надання кредиту».

Незважаючи на ці обставини, чоловік за підтримки юриста довів у суді, що не був обізнаний зі встановленням 50-річного строку позовної давності, а також той факт, що строк позовної давності мав рахуватися з кінця 2014 року.
В результаті суд виніс рішення**, яким відмовив банку у стягненні коштів в повному обсязі.

Ця справа є показовою, зважаючи на два аспекти, – пояснює Віталій Бабика. –  По-перше, при підписанні будь-яких угод, особливо фінансового характеру, не варто поспішати: необхідно ретельно вивчити усі умови та ризики. По-друге, своєчасне звернення за правовою допомогою є дієвим інструментом  захисту прав громадян і може попередити негативні наслідки.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду: http://reyestr.court.gov.ua/Review/84904080

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×