Батьків змусили згадати про дітей
Дата публікації: 30.10.2017
Наразі призначення аліментів на дітей є одним з найпоширеніших питань, з якими звертаються до Офісів Мережі правового розвитку. Так, нещодавно Ковельський Офіс розбирався зі справою, де батько зовсім забув про своїх двох неповнолітніх синів. А юрист Івано-Франкіського Офісу допоміг матері отримати аліменти вже на повнолітню дочку.
По тисячі кожному сину
Як повідомляє ІРЦ “Правовий просітір”, до Ковельського Офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад»звернулася Марія Ковалюк* за безоплатною допомогою щодо стягнення аліментів з батька її дітей. У жінки двоє неповнолітніх синів від шлюбу з Дмитром Ковалюком*. Чоловік фактично не живе з сім’єю, працює у Києві – займається ремонтними роботами, у вихованні чи матеріальному забезпеченні дітей участі не бере. Пані Марія зараз знаходиться у скрутному становищі, грошей на утримання синів у неї не вистачає, бо перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Голова ГО “Центр зростання громад” Надія Клімукпідготувала позовну заяву про стягнення аліментів.
Як зазначає правниця, відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Частиною 3 ст. 181 СК України визначено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері (батька).
Згідно ч. 2, ч. 4 ст. 84 СК України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 СК України за рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі.
Частиною ч. 1 ст. 80 СК України передбачено, що аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.
Ковельський міськрайонний суд Волинської області повністю задовольнив позов про стягнення аліментів з Дмитра Ковалюка на користь пані Марії. Починаючи з кінця серпня 2017 року чоловік має виплачувати щомісячно по 1000 гривень на кожну дитину аж до їхнього повноліття.
Батько матеріально підтримуватиме доньку на час навчання у виші
Друга історія про Ольгу Лещенко* та її повнолітню доньку, яка вступила до вишу. Батько за рішенням суду виплачував аліменти до 18-річчя дитини. Після повноліття виплати припинились. Матері наразі дуже важко самостійно матеріально утримувати дочку-студентку. Тож, жінка звернулася за правовою допомогою до юриста Івано-Франківського Офісу Мережі правового розвитку при ГО “Станіславська правозахисна група” Андрія Малетина. Правник уважно вивчив матеріали справи та підготував позов про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дочки на час навчання та супроводжував справу в суді. Івано-Франківський міський суд задовольнив позов пані Ольги до колишнього чоловіка. Згідно з рішенням суду, батько щомісячно виплачуватиме на утримання доньки ⅓ частки усіх видів своїх доходів. Виплати триватимуть доки дівчина буде навчатися, але не пізніше досягнення нею 23-річного віку.
*Імена змінені з етичних міркувань.
Автор Олександра Єрмолаєва, ІРЦ “Правовий Простір”
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.