facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Батько дитини з інвалідністю платитиме більші аліменти та відшкодує витрати на лікування

Дата публікації: 05.07.2019

Автор: Агенція демократичного розвитку Донбасу

Пані Роза зі Слов’янська після розлучення сама виховує дитину з інвалідністю. Аліменти, які виплачує батько за рішенням суду та левова частина доходів матері йдуть в основному на підтримку здоров’я сина, та й цього родині катастрофічно не вистачає. Звернувшись до Слов’янського офісу Мережі правового розвитку, жінка хотіла дізнатися, чи має вона право вимагати від батька дитини додаткових коштів на утримання та лікування сина.

  • Розмір аліментів тому з подружжя, з ким проживає дитина-інвалід, визначається за рішенням суду відповідно до частини першої статті 80 Сімейного кодексу (СК) України, без урахування можливості одержання аліментів від своїх батьків, повнолітніх дочки або сина. Правило є однаковим для обох з подружжя. Право на утримання від іншого має той із них, з ким проживає дитина-інвалід, і який опікується нею, – пояснила юристка Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» Лілія Олексенко і порадила жінці звернутися до суду.

Згідно зі ст.185 СК України, той із батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язаний брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).
З огляду на норми ст.185 СК України, додатковими витратами, які підлягають стягненню є:
– періодичні витрати на лікування дитини (в тому числі на оздоровлення);
– систематичні витрати, понесені у зв’язку з каліцтвом дитини чи постійною хворобою;
– витрати на гуртки, заняття, які розвивають конкретні здібності дитини.
Юристка склала заяву до суду про збільшення аліментів та стягнення додаткових коштів на лікування дитини-інваліда (позовні вимоги були об’єднанні в одному позові).
Суд задовольнив позов матері у повному обсязі.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×