Боротьба військового за пенсію, або Що робити, якщо Пенсійний фонд урізає виплати
Дата публікації: 26.11.2018
Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група
Юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку допомагають військовому пенсіонеру з Харківщини домогтися перерахунку виплат, неправомірно урізаних Пенсійним фондом. Водночас закликають усіх, хто стикнувся з подібною ситуацією, відстоювати право на пенсію на судовому рівні.
У жовтні 2018 року до Офісу при Чугуївській правозахисній групі звернувся військовий пенсіонер Сергій* із селища Малинівка Чугуївського району. Просив допомогти йому розібратися, чи є правомірними дії Пенсійного фонду щодо нарахування та виплати йому пенсії.
Юрист Офісу Роман Лихачов вивчив матеріали справи і встановив, що Сергію на підставі Постанови №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» перерахували пенсію, але на підставі тієї ж постанови Пенсійний фонд не виплачує її у повному обсязі, а лише частково, а саме: з 1 січня 2018 року – 50%; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року – 75 %; з 1 січня 2020 року – 100 % суми підвищення. Крім того, Пенсійний фонд під час перерахунку не зарахував до обчислення додаткові види грошового забезпечення та премії, які входили до нього.
Розуміючи такі дії як протиправні та вивчивши судову практику, юрист підготував адміністративний позов від імені пана Сергія до Харківського окружного адміністративного суду. Позов містить вимоги визнати протиправними дії Пенсійного фонду та зобов’язати відомство вчинити дії, які б дозволили виплатити військовому пенсіонеру з Малинівки надбавки до пенсії з урахуванням 100 % суми її підвищення та врахувати всі види грошового забезпечення.
Наразі юристи Офісу чекають на призначення справи до розгляду.
Водночас вже зараз звертаються до усіх, хто стикнувся з подібною ситуацією, не миритися з нею і діяти в правовому полі, зокрема звертатися по безоплатну правову допомогу.
- Ми закликаємо відстоювати право на пенсію на судовому рівні, адже дії державних органів, в тому числі Пенсійного фонду, не завжди є правомірними, – зазначає Роман Лихачов.
*Персональні дані змінено з етичних міркувань.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.