Чоловік не сплачуватиме аліменти за чужу дитину
Дата публікації: 05.08.2019
Автор: Оксана Яцюк/Подільський центр прав людини
Мешканцю Вінниці, який не був біологічним татом дитини, скасували запис про батьківство. До цього протягом 12 років жодних дій зі скасування запису чоловік не вчиняв, і екс-дружина почала вимагати від нього сплати аліментів. Розібратися в ситуації допомогли юристи Вінницького офісу Мережі правового розвитку.
Василь та Марія познайомилися і стали зустрічатися у 2001 році. Невдовзі жінка завагітніла і народила дитину. Батьком дитини у свідоцтві про народження записали Василя. Пара побралася. Однак подружнє життя у Марії та Василя не склалося. Адже ввиявилося, що Марія зустрічалася з іншим чоловіком, і саме він, а не Василь є біологічним батьком їхньої дитини. У 2006 році подружжя розлучилося. Василь виїхав з міста і припинив спілкування з Марією…
Однак жодних дій зі скасування запису про батьківство відтоді чоловік не вчиняв. Це дозволило колишній дружині через 12 років почати вимагати від нього сплати аліментів. Отримавши повідомлення про чималу суму боргу, Василь звернувся за порадою до Офісу при громадській організації «Подільський центр прав людини».
Адвокат Олександр Довбиш пояснив, що згідно ст. 136 Сімейного кодексу України, особа, яка записана батьком дитини, відповідно до статей 122, 124, 126, 127 цього Кодексу, має право оспорити своє батьківство. Для цього потрібно звернутись із позовом до суду про виключення запису про нього, як батька з актового запису про народження дитини.
У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною, суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження.
Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття. Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини. Не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на штучне запліднення своєї дружини.
Юрист допоміг Василеві скласти позовну заяву до суду. При цьому наголосив, що до вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.
Суд став на сторону Василя. Його виключили з актового запису про народження дитини. Відтепер чоловік не зобов’язаний сплачувати аліменти.
Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/82417408
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.