facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чоловік утримуватиме дружину, доки сину не виповниться три роки

Дата публікації: 02.05.2018

Автор: Людмила Чванько

Жінка з Білозерки знаходиться у відпустці по догляду за маленькою дитиною. Вийти на роботу не може – залишити сина ні з ким. Соціальних виплат на проживання не вистачає. Чоловік фінансово не підтримує. Тому мати маленького хлопчика вирішила звернутися до правників, аби дізнатися, чи є вихід зі скрутної ситуації, в якій вона опинилася. Юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку В’ячеслав Лях порадив жінці йти до суду. Пояснив, що, згідно з законодавством, вона має право стягнути з чоловіка аліменти на своє утримання. Правник допоміг відвідувачці скласти позов. Зараз її проблема вирішена.

До офісу Мережі правового розвитку при ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» звернулася місцева жителька Аліна*. Розповіла, що пербуває у відпустці по догляду за дитиною і не має можливості вийти на роботу, а батько дитини фінансово їх з сином не підтримує. Жінка з чоловіком не розлучалися, але разом не живуть.

Юрист офісу В’ячеслав Лях пояснив, що мати має всі підстави звернутися до суду з позовом про стягнення з чоловіка аліментів на її утримання.

Мати отримує аліменти на утримання дитини. Але їй ніхто не пояснив, що вона має право отримувати аліменти й на своє утримання. Відповідно до положень ст.84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка, батька дитини, до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу, – коментує В’ячеслав Лях.

Юрист підготував відповідний позов до суду з законодавчим обґрунтуванням. У зверненні пані Аліна просила суд стягувати на її утримання 1/6 частину з усіх видів заробітку чоловіка щомісяця.

Суд взяв до уваги те, що відповідач – фізично здорова людина, а також те, що позивачка не може влаштуватися на роботу, оскільки доглядає за дитиною.

Тому вирішив, що чоловік має сплачувати щомісячно ⅙ частину з усіх видів свого заробітку аж доки дитині не виповниться три роки.

“Відповідно до ч.1 ст.80 СК України, аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви”, – йдеться у документі.

Коментар юриста

Частиною другою ст.84 СК України передбачено, що дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини – до досягнення дитиною трьох років.

Частиною четвертою ст.84 СК України також передбачено, що право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Посилання на рішення суду: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/72817250

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×