facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чоловік з інвалідністю оформив спадщину без документів

Дата публікації: 13.04.2018

Автор: Людмила Чванько

У жителя Хмельниччини, який має інвалідність з дитинства, померла мама. Жінка залишила по собі будинок. Оформлення спадку було для чоловіка копітким. Виявилося, що документи на будову загубилися. Вирішити проблему вдалося лише у суді. Та без професійної юридичної підтримки, яку чоловікові надала керівниця Хмельницького офісу Мережі правового розвитку Анастасія Площинська, навряд чи можна було б домогтися позитивного результату.

До Хмельницького офісу Мережі правового розвитку при громадській організації “Подільська правова ліга” звернулись сестра з братом. Іван Петрович* – пенсіонер, має інвалідність з дитинства, а сестра Катерина Петрівна* – його опікунка.

У 2013 році у них померла мама, залишивши Івану Петровичу у спадок частину сільського будинку. Все б нічого, та коли діти зібралися “переписувати” на чоловіка спадок, виявилося, що документи на хату десь загубилися.

Нотаріус відмовив людям в оформленні права на спадщину.

– З врахуванням того, що оригіналу правовстановлюючого документу на будинок не було, нотаріус правомірно не міг видати свідоцтво про право на спадщину за законом спадкоємцеві, який прийняв спадщину на нерухоме майно. Відтак Іван Петрович не міг оформити свої спадкові права у передбаченому законом порядку, – коментує керівниця Хмельницького офісу Мережі правового розвитку Анастасія Площинська.

Тож, чоловік з інвалідністю та його сестра-опікунка опинилися у скрутній ситуації та потребували грамотної підтримки юриста. Адже, як виявилося, без звернення до суду їхню проблему вирішити не вдалося б.

Безоплатну правову допомогу людям надала правниця ГО “Подільська правова ліга”. Анастасія Площинська підготувла позовну заяву про визнання права власності в порядку спадкування.

До заяви додавалися документи, які підтверджували право Івана Петровича на спадок:

  • заповіт 1995 року, згідно з яким жінка заповідала усе своє майно сину,
  • витяг з реєстру заповітів, який підтверджував факт того, що жінка не змінювала інформацію у заповіті і не скасовувала його,
  • матеріали спадкової справи. Відповідно до них, чоловік після смерті матері за заповітом прийняв спадщину,
  • мирова угода 1986 року, затверджена ухвалою районного суду. Згідно з нею, матері Івана Петровича належала частина будинку та побудов біля нього,
  • матеріали інвентарної справи БТІ, які підтверджували, що власницею частини будинку була саме покійна.

Хмельницький міськрайонний суд розглянув усі докази та виніс рішення на користь позивача. Відтепер Іван Петрович повноправний власник спадщини, яку йому залишила мама.

Посилання на рішення суду: http://reyestr.court.gov.ua/Review/69064067

*Імена змінені з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×