Чоловік з інвалідністю відстояв право на підвищення по службі
Дата публікації: 27.05.2019
Дискримінація за ознакою інвалідності є незаконною. Цим твердженням українського законодавства намагалося знехтувати керівництво підприємства, на якому працював мешканець одного з міст Луганщини. Консультації юристів Слов’янського офісу Мережі правого розвитку та бажання захищати свої права чоловікові вистачило, аби владнати ситуацію мирним шляхом.
Ігор Горбенко* має третю групу інвалідності. Протягом останніх трьох років 43-рчний чоловік працює на приватному підприємстві на посаді діловода. Нещодавно він дізнався, що на підприємстві відкрита вакансія інженера з охорони праці. Ігор має вищу освіту за фахом, позитивні відгуки та добру репутацію у колективі, тому спробував влаштуватися на нову посаду. Але керівник відділу відмовив йому – без пояснення причин. Ігоря це дуже засмутило, адже він прагнув кар’єрного росту та підвищення заробітної плати. При цьому чоловік вважав, що відмова керівництва пов’язана саме з його інвалідністю.
Таку історію пан Горбенко розповів юристам Офісу при громадської організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу», куди звернувся по безоплатну правову допомогу.
Юристка Лілія Олексенко пояснила чоловіку наступне:
1. Відповідно до Конституції України, будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладенні, зміні та припиненні трудового договору залежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, членства у професійній спілці чи іншому об’єднанні громадян, роду і характеру занять, місця проживання не допускається.
2. Стаття 6 Закону України від 19.11.1992 за № 2801-XII «Про охорону здоров’я» закріплює права та обов’язки громадян у сфері охорони здоров’я та гарантує правовий захист від будь-яких незаконних форм дискримінації, пов’язаних зі станом здоров’я.
3. Ст.1 Закону України від 20.01.2018 за № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» закріплює, що інваліди в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією та законами України.
4. Ст.2 вищевказаного Закону наголошує, що дискримінація за ознакою інвалідності забороняється.
5. Згідно п.3 ст.17 зазначеного Закону, відмова в укладенні трудового договору або в просуванні по службі з мотивів інвалідності не допускається, за винятком випадків, коли за висновком медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) стан його здоров’я перешкоджає виконанню професійних обов’язків, загрожує здоров’ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров’я осіб з інвалідністю.
- Таким чином Ігор має законне право на просування по службі, має право обійняти бажану посади, якщо це буде підтверджено висновком МСЕК. Та якщо керівництво не піде на врегулювання цього питання, він може захищати свої права через суд, – зазначила юристка.
Озброївшись отриманою під час консультації інформацією, яка додала йому впевненості у своїх силах і правоті, пан Горбенко обговорив з керівництвом підприємства можливості свого кар’єрного росту і зазначив, що захищатиме свої права. Діалог завершився позитивно: начальство пішло мирне на врегулювання ситуації, і тепер Ігор має всі шанси отримати нову, більш цікаву та перспективну роботу.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.