facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чоловік платив аліменти на сина, який живе з ним

Дата публікації: 12.12.2017

Після розлучення чоловіка зобов’язали платити аліменти на сина, який залишився з матір’ю. Батько не заперечував. Проте через деякий час хлопчик переїхав жити до тата. Однак з заробітної плати чоловіка продовжували відраховувати виплати на сина. Завдяки професійній правовій підтримці юриста Білозерського Офісу Мережі правового розвитку В’ячеслава Ляха питання вирішили – аліменти з чоловіка більше не стягуватимуть.

До Офісу Мережі при ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» звернувся Микола Мирний*. Розповів, що раніше був одружений та має дитину. У 2009 році подружжя розлучилося – сину був тоді всього один рік. Жінка подала на аліменти. Пан Микола справно їх виплачував. Однак через деякий час хлопчик почав жити з татом.

За словами пана Миколи, син сам захотів переїхати до нього, колишня дружина не заперечувала.

Тож, син та батько почали жити разом, однак аліменти продовжували відраховувати з зарплати чоловіка та направляти матері хлопчика.

Тому пан Микола звернувся до юриста Білозерського Офісу Мережі правового розвитку, аби той роз’яснив, чому чоловік й досі виплачує аліменти екс-дружині на сина, і що робити, аби виплати припинити.

Правник Офісу В’ячеслав Лях проаналізував усі обставини справи, та пояснив, що дійсно, відповідно до рішення суду, пан Микола зобов’язаний виплачувати аліменти на утримання неповнолітньої дитини.

– Стягнення аліментів із заробітної плати проходить на підставі постанови ВДВС (відділу державної виконавчої служби – ред.), що була направлена на підприємство, де працює пан Микола. Тож, у підприємства немає підстав не відраховувати аліменти із заробітної плати чоловіка, – коментує правник.

Та припинити виплати можна, адже змінилися обставини справи – хлопчик переїхав до батька. Для цього чоловік має звернутися до суду.

Юрист ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» підготував позов з обґрунтуванням про звільнення пана Миколи від сплати аліментів. Суд його задовольнив.

– Вірно було б стягнути з матері надмірно сплачені аліменти. Але чоловік не забажав цього робити. Хотів лише, щоб його звільнили від сплати аліментів, – коментує В’ячеслав Лях.


Коментар юриста

У зв’язку з тим, що з часу винесення рішення про стягнення аліментів змінилися обставини справи, а саме, дитина почала проживати разом з батьком, то відповідно до ст.180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати свою неповнолітню дитину до досягнення нею повноліття. Також, статтею 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

Також, ст.223 ч.4 ЦПК України встановлено: якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред’явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.

Відповідно до ч.2 ст.197 СК України за позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв’язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.

*Імена змінені з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Автор: Людмила Чванько, ІРЦ “Правовий Простір”

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×