День виборів: переселенка відстояла право на голосування
Дата публікації: 30.04.2019
Автор: Юлія Манукян/ІРЦ «Правовий простір»
Статус переселенця не є перешкодою для участі в президентських виборах, оскільки законодавство передбачає тимчасову зміну місця голосування. Як в які терміни змінити місце голосування і що робити, якщо ці терміни порушені?* З таким питанням до Херсонського Офісу Мережі правового розвитку звернулася переселенка з окупованої території Донецької області.
Тетяна Зубко** мешкає у Херсоні без реєстрації. Відповідно її немає у списку виборців. Отже, вона не може проголосувати. На перший тур жінка «не дійшла» з поважних причин. Але твердо вирішила скористатися своїм правом виборця на другому. Однак, не знаючи, якою є процедура стосовно зміни місця реєстрації, не встигла подати заяву вчасно (не пізніше ніж за 5 днів до дня виборів).
Тетянка руки не опустила, довідалася, де її можуть проконсультувати з цього питання – і звернулася до Офісу при громадській організації «ІРЦ «Правовий простір».
Як роз’яснив їй керівник Офісу, адвокат Сергій Плахотнюк, у день звернення жінка може розраховувати на внесення змін до списку виборців лише в судовому порядку. Для цього потрібно скласти позовну заяву, шаблон якої жінці надали в суді. Юрист допоміг Тетяні заповнити його, а також оформити документи на підтвердження факту її проживання у Херсоні. Всі ці папери необхідно було долучити до заяви.
Суд задовільнив позов пані Тетяни, і вона успішно проголосувала на виборах.
Довідка: Для голосування не за місцем реєстрації громадянам необхідно подати до реєстру довідку з роботи в іншому місті, договір оренди житла чи навіть просто квиток на поїзд на дату голосування. Для переселенців із Криму та непідконтрольних районів Донбасу ЦВК спростила процедуру до максимуму – їм достатньо лише пред’явити паспорт.
*За результатами опитування ВПО, майже 70% переселенців хотіли б голосувати у приймаючій громаді, однак їм бракує інформації щодо того, як, у які терміни змінити місце голосування і що робити, якщо ці терміни порушені.
**Персональні дані змінено з етичних міркувань.
Адреса Центру безоплатної первинної правової допомоги у Херсоні:
пр. Ушакова, 37, каб. 115 (будівля Херсонської міської ради, І поверх).
Графік роботи юристів: понеділок – четвер з 9.00 до 17.00. По п’ятницях – з 9.00 до 15.45. Обідня перерва – з 12.00 до 13.00.
Попередньо записатися на прийом можна телефоном (099) 468 38 48.
- S. Центр безоплатної первинної правової допомоги створений Херсонським офісом Мережі правового розвиткупри ІРЦ «Правовий простір» за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках проекту «Енергія змін: правовий вимір».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.