facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Дізнався про заповіт лише через 11 років після смерті бабусі

Дата публікації: 25.04.2018

Чоловік більше десятка років не знав, що бабуся заповіла усе своє майно йому в заповіті. Коли дізнався, одразу пішов до нотаріуса, щоб оформити спадщину. Однак отримав відмову, бо строк прийняття спадщини давно минув. Та вийти з ситуації все ж таки вдалося – юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку В’ячеслав Лях підготував від імені чоловіка позов до суду. Взявши до уваги законодавче обґрунтування правника, суд дав чоловікові додаткові три місяці на прийняття бабусиного спадку.

До Білозерського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» звернувся пан Леонід*. Чоловік розповів, що лише через 11 років після смерті бабусі дізнався про заповіт, де жінка вказала його єдиним спадкоємцем.

Відвідувач офісу сказав, що до нотаріуса раніше не звертався, бо й гадки не мав, що бабуся заповіла майно йому. Адже він не є спадкоємцем за законом.

Нагадаємо, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Жінка померла ще у 2006 році. Тому, звісно, коли чоловік завітав до нотаріуса у 2017-му за оформленням спадку, отримав відмову. Адже строк прийняття спадщини – 6 місяців після смерті спадкодавця – давно минув. До речі, у визначений законом строк ніхто із родичів померлої спадок не приймав.

Нотаріус порадив чоловікові йти до суду та домагатися поновлення терміну прийняття спадщини.

Грамотно скласти позов пану Леоніду допоміг юрист ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” В’ячеслав Лях. У документі юрист вказав на законодавчі норми, які дають право чоловікові на поновлення строку прийняття спадщини. Бо пропустив він його з поважних причин.

Суд повністю задовольнив позов – надав чоловікові додаткові три місяці, аби він зміг оформити спадок.

Коментар юриста

Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

*Імя змінено з етичних міркувань.

Як поновити строк на прийняття спадщини – дізнайтеся за посиланням у юридичній консультації В’ячеслава Ляха.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×