facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

До суду – через одну букву: коли в акт на право власності закралася помилка

Дата публікації: 26.06.2019

Автор: Наталя Юшко/ Білозерський центр регіонального розвитку

Мешканка Херсонщини мала земельну ділянку площею понад 6 гектарів. Але у виданому їй акті на право приватної власності на землю припустилися помилки: неправильно написали прізвище. В результаті право жінки як власниці ділянки було порушено: вона не могла ні здати землю в оренду, ні продати… Як тепер встановити факт належності державного акту на право приватної власності на земельну ділянку?

З таким питанням вона звернулася до Білозерського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку». Розповіла, що на підставі рішення сільської ради їй видали державний акт на право приватної власності на земельну ділянку площею 6,74 га, розташовану на території Микільської сільської ради Полтавської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Факт належності власниці державного акту підтверджувався паспортом, в якому її прізвище українською зазначено як «Шведченко*» та довідкою сільської ради. Згідно з документом, Тетяна на момент видачі державного акту на право приватної власності проживала на території цієї сільради. Рішення ж свідчило про те, що  заявниці для ведення товарного сільськогосподарського виробництва передана у власність земельна ділянка площею 6,74 га. Але в акті, на відміну від паспорта, прізвище було вказано не «Шведченко», а «Швидченко».
Юрист Офісу В’ячеслав Лях вивчив усі обставини справи і порадив жінці звернутися до суду. Він зазначив, що відповідно до ст.ст. 293, 315 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає такі питання в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, які мають юридичне значення, в тому числі про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові цієї особи, зазначеним у паспорті.
Юрист  допоміг клієнтці підготувати заяву до суду про встановлення факту належності правовстановлюючого документу. На сьогодні судове рішення** набрало чинності, тож пані Тетяна стала законною власницею земельної ділянки.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/80172930  

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×