facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Документи від так званої ЛНР стали перепоною на шляху до спадщини

Дата публікації: 12.02.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку. 

Переселенка з Луганщини втратила можливість жити в рідному місті внаслідок окупації,  втратила сина, а після його смерті могла залишитися і без виплат, які держава заборгувала йому за життя як інваліду з дитинства. Право на спадок виявилося під загрозою через недійсність документів, виданих на території так званої ЛНР. Захистити права спадкоємиці допомогли юристи Чугуївського Офісу Мережі правового розвитку.

До Офісу Мережі правового розвитку при при ГО «Чугуївська правозахисна група» (ЧПГ) звернулася 60-річна Тетяна Василенко*. Розповіла, що віднедавна живе у на Харківщині, має статус внутрішньо переміщеної особи з районів проведення АТО. Раніше разом із сином, який мав інвалідність з дитинства, мешкала на Луганщині. У грудні 2016 року 26-річний син пані Тетяни помер від уродженої хвороби. Мати отримала свідоцтво про його смерть з відмітками так званої ЛНР, яке за законодавством України, звісно, не відповідало вимогам встановленого зразка.

Жінка також розповіла, що факт смерті сина їй довелося встановлювати через суд, і поки вона це робила, минув законний термін для прийняття спадщини – півроку. Під спадком малося на увазі право на недоотриману сином пенсію по інвалідності за період з 01.03.2016 по 31.12.2016 року у сумі близько 18 тисяч гривень.

Тепер жінка хотіла пройти цю процедуру вже за новим місцем проживання, але не змогла: нотаріус, до якої Тетяна звернулася у Чугуєві з проханням оформити спадкові права, відмовила саме через невідповідність документів.

Допомогти клієнтці взявся керівник ЧПГ, адвокат Роман Лихачов.

  • Варто нагадати, що відповідно до ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» будь-які органи, їхні посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їхня діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та (або) особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків. Тобто, всі документи отримані від органів так званих ДНР и ЛНР не є дійсними, – коментує він.

Роман Лихачов допоміг жінці скласти позовну заяву і представив її інтереси в суді.

Так, 23 січня 2018 року Чугуївський міський суд Харківської області виніс рішення задовольнити позовні вимоги Тетяни Василенко. Тепер вона як законна спадкоємиця отримає законні виплати і зможе правомірно розпоряджатися спадковим майном сина.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Посилання на рішення суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/71743705

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×