Домашнє насильство: щоб «пекло» не тривало роками
Дата публікації: 29.01.2019
Автор: Нікопольський центр духовної та соціально-психологічної реабілітації «Відкриті двері»
Протягом кількох років мешканка Дніпропетровщини та її діти потерпали від домашнього насильства чоловіка-п’яниці – і від фізичного, і від морального. Звернення до поліції результатів не давали, і здавалося цьому «домашньому пеклу» краю не буде. Чи не з останньою надією на допомогу жінка прийшла до юристів Нікопольського офісу Мережі правового розвитку.
Співробітникам Офісу при громадській організації «Нікопольський центр духовної та соціально-психологічної реабілітації «Відкриті двері» пані Тетяна* розповіла, що чоловік постійно кривдить її та дітей. Майже кожного дня після чергової порції алкоголю вчиняє дебош, б’є дружину, крушить усе навколо. У такі дні діти мусять тікати до сусідів, переховуватися там, поки батько засне, і тільки потім повертаються додому, тихенько вчать уроки і лягають спати. «Домашнє пекло» тривало так довго, що всій родині здавалося, що і краю цьому не буде, і допомоги чекати нізвідки.
Не було надії й на поліцію. Безліч звернень Тетяни до правоохоронців – і лише одна відповідь: це ваші сімейні справи, вирішуйте їх самостійно.
Відтак жінка була налаштована рішуче: попросила юристів Офісу скласти позовну заяву до суду про розірвання шлюбу з чоловіком-дебоширом, а також заяву про стягнення з нього аліментів на утримання дітей.
Фахівці Офісу з’ясували всі обставини справи, вислухали уважно непросту історію жінки, яку вона не могла розповідати без сліз.
По-перше юристка «Центру правової допомоги», Тетяна Половинцева склала обидві судові заяви, про які просила жінка. Наразі справи розглядає суд.
По-друге, адвокатеса Ірина Лось направила запит до поліції стосовно того, в якому стані розгляд заяв та звернень клієнтки, які вона направляла до правоохоронців. Також Ірина Лось ознайомилася з матеріалами справи та клопотала притягнути чоловіка пані Тетяни до відповідальності. Адвокатеса наполягала на застосування ст. 10 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», а саме: винести терміновий заборонний припис стосовно кривдника, взяти його на профілактичний облік, провести з ними профілактичну роботу в порядку, визначеному законодавством.
Наступного після звернення адвоката до поліції дня чоловіка у супроводі представників правоохоронних органів доставили до міськрайонного суду, який обрав йому покарання – 3 роки умовного строку.
Варто зазначити, що після винесення вироку суду, за словам Тетяни, чоловік змінив свою поведінку: припинив пиячити і тепер боїться навіть сказати зайве слово, аби ще більше не нашкодити собі.
Так у родині настав відносний спокій, зізнається жінка і не втомлюється дякувати юристам за безоплатну правову допомогу, яка дала їй та її дітям надію на нормальне життя.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.