facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Донька їздитиме на гастролі та відпочинок за кордон без згоди батька

Дата публікації: 29.07.2019

Автор: Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність»

Батько відмовляється надати нотаріально завірений дозвіл на виїзд неповнолітньої дитини за кордон. Ситуація неприємна, але не безвихідна. Розв’язати її матері, яка виховує доньку сама, допомогли у Білоцерківському Офісі Мережі правового розвитку.

Марина* виховує неповнолітню доньку сама. Тато дівчинки від виховання дитини та виконання батьківських обов`язків самоусунувся: з дівчинкою не спілкується, участі у її утриманні та вихованні не бере. Внаслідок цього між чоловіком і жінкою склалися неприязні відносини. І коли Марині знадобилося отримати у батька дитини нотаріально засвідчений дозвіл на виїзд доньки за кордон – на відпочинок та для участі у танцювальних змаганнях – чоловік відмовив.

З такою історією до Офісу при громадській організації «Правова єдність» звернулася мешканка Білої Церкви.
Юристка Інна Малишко проконсультувала жінку, зокрема роз’яснила Правила перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (з урахуванням усіх змін та доповнень).

Відповідно до п. 4 Правил, виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:
1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;
2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків, зокрема, у разі пред’явлення оригіналу чи нотаріально засвідченої копії рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків.

Враховуючи обставини та потреби частого виїзду дитини за кордон, було прийнято рішення звертатися до суду за отриманням дозволу на виїзд за кордон без згоди батька дівчинки, – пояснює Інна Малишко.

Юристка допомогла Марині скласти позовну заяву про надання дозволу на тимчасовий виїзд доньки за межі України без згоди та супроводу батька дитини протягом трьох років до країн: Єгипет, Туреччина, Австрія, Бельгія, Болгарія, Румунія, Грузія, Угорщина, Німеччина, Росія, Греція, Данія, Іспанія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія.
Суд задовольнив позов у повному обсязі.

Посилання на рішення суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/82873610

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×