Допомогли з документами: маленький ром вчасно піде до школи
Дата публікації: 18.12.2018
Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку
Неможливість знайти роботу, отримати соціальні пільги, віддати дітей до школи – і все через відсутність документів. Ця проблема є типовою для ромських родин, які мешкають в Україні. Немало таких і на Одещині. Приклад успішної практики Одеського офісу Мережі правового розвитку – один із багатьох подібних: тут представники ромської нацменшини завжди можуть розраховувати на дієву безоплатну правову допомогу.
До Офісу при Правозахисному ромському центрі звернулася сім’я ромів із міста Березівка Одеської області. Просила допомогти з документами на дитину. Проблема полягала у тому, що дитя, народжене ще у 2013 році, з’явилося на світ не в пологовому будинку, а вдома. На обліку в жіночій консультації мати під час вагітності не стояла. Після народження сина родина до РАЦСу не зверталася. Але наступного року хлопчик вже має йти до школи – а свідоцтва про народження у нього й досі немає.
- У зв’язку з цим відділ державної реєстрації актів цивільного стану Березівського районного управління юстиції Одеської області не хотів видавати свідоцтво про народження дитини. Батько намагався сам вирішити це питання, але в нього не вийшло, тому він звернувся до нашого правозахисного центру, – пояснює керівник Офісу, адвокат Володимир Кондур.
Ситуація ускладнювалася тим, що і в матері не було документів, які засвідчують її особу. Паспорт мав лише батько – оформити його чоловікові свого часу допомогли саме у Правозахисному ромському центрі.
Юристи звернулися до Березівської міської влади та до РАЦСу з усіма необхідними запитами. Отримали необхідні папери. Зробили декілька виїздів до Березівки.
На сьогодні сім’я вже отримала свідоцтво про народження сина, і у 2019 році хлопчик зможе піти до першого класу.
- Найближчим часом ми плануємо допомогти матері з отриманням документів, що засвідчуватимуть її особу, – говорить Володимир Кондур.
Варто зазначити, що подібна проблема з відсутністю ідентифікаційних документів для ромських родин є типовою. Причин тому чимало, зокрема упереджене ставлення до ромів, традиції цієї нацменшини, незнання української та доволі сильна соціальна ізольованість. Тож, співробітники Офісу постійно допомагають ромським сім’ям отримати паспорти та свідоцтва про народження, а значить – інтегруватися в українське суспільство.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.