facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Допомогу на поховання виплатили незалежно від часу звернення

Дата публікації: 14.03.2019

Автор: Громадська платформа

«Строки отримання допомоги на поховання матері ви пропустили – відтак виплат не отримаєте», – заявили жінці зі статусом інваліда з дитинства на підприємстві, де вона працювала. Довести, що така відмова є незаконною і отримати матеріальну допомогу мешканка Луганщини змогла за сприяння юристів Сєвєродонецького офісу Мережі правого розвитку.

Пані Олена* з Сєвєроднецька має статус інваліда з дитинства. Три місяці тому 35-річна жінка втратила матір. Через те, що гроші на поховання їй своєчасно не виплатили, маму довелося ховати за рахунок близьких та рідних. Однак, коли жінка звернулася до керівництва підприємства, де працювала, і нагадала про допомогу, їй відмовили: мовляв, уже занадто пізно, строки звернення минули. Олена була дуже ображена таким ставленням до себе і хотіла дізнатися, як можна захистити свої права. За правовою допомогою вона звернулася до Офісу при громадській організації «Громадська платформа».
Юристка Офісу Олена Полєтаєва пояснила клієнтці наступне:

  1. Конституція України в розділі 2 закріплює права, свободи та обов’язки людини і громадянина.
    В Україні діє Закон України від 20.01.2018 за № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».
    3. Згідно зі ст.15 Закону України від 20.01.2018 за № 2109- III «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», у разі смерті особам з інвалідністю з дитинства або дитини з інвалідністю, члену її сім’ї або особі, яка здійснила поховання, виплачується на вибір допомога на поховання в розмірі двомісячної суми державної соціальної допомоги згідно з цим Законом. Або допомога на поховання чи відшкодування витрат на поховання згідно з іншими нормативно-правовими актами.
    Допомога на поховання виплачується незалежно від строку звернення за її виплатою.

Відтак у даному випадку клієнтка мала повне право отримати матеріальну допомогу.

  • Якщо ж керівництво не піде на врегулювання цього питання згідно з нормами Закону України, свої права доведеться захищати у суді, – порадила юристка.

Пані Олена, отримавши консультацію, обговорила ситуацію зі своїм керівництвом, і те дослухалося до правових аргументів: грошову допомогу на поховання матері жінці виплатили у повному обсязі.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×