facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Дорослі маніпуляції маленькими дітьми

Дата публікації: 08.07.2020

Автор: Асоціація юристів м.Камянець-Подільського

Пенсіонерці з Хмельниччини тривалий час не вдавалося самотужки вирішити наболіле сімейне питання. Колишня невістка чинила перешкоди у спілкуванні бабусі з онуком…

При цьому, незважаючи на те, що шлюб між її сином та колишньою невісткою було розірвано, бабуся всіляко намагалася допомагати онукові, постійно відвідувала онука, передавала гостинці, купувала одяг та іграшки. Проте згодом невістка висунула вимогу, що дозволить бачитися з онуком лише після того, як її забезпечать житлом у вигляді квартири у сусідньому місті. Оскільки бабуся не має можливості виконати забаганку колишньої невістки, їй нічого не залишилося, як звернутись за правовою допомогою як єдиною надією на реалізацію свого природного бажання виховувати власного онука, бачити, як він росте, радіти його досягненнями.

Юристка Кам’янець-Подільського офісу Мережі правового розвитку, адвокат Тетяна Петрунькова порадила бабусі звернутися до суду з відповідною заявою, оскільки частиною 1 статті 257 Сімейного кодексу України визначено, що баба, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні. Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків.
При цьому слід пам’ятати, що батьки дитини не мають права самостійно встановлювати, чи відповідає спілкування з онуком нормам сімейного права, це має право робити лише суд (ст. 263 СКУ).
Тому, якщо бабусям і дідусям не дають спілкуватися з онуками та займатися їх вихованням, вони мають повне право звернутися до суду з позовом про усунення перешкоди на спілкування баби, діда, прабаби, прадіда на спілкування з внуками. –

Заява про усунення перешкод у спілкуванні з онуком, подається до суду за місцем проживання онуків. Суд визначає способи участі одного (залежно від того, скільки звернулося до суду родичів і до скількох) з дідів, бабів, сестер тощо на спілкування і виховання дитини (періодичне чи систематичне побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця їх проживання, черговість між бабою, дідом, прабабою, прадідом, братами, сестрами, мачухою, вітчимом на спілкування з дитиною в присутності кого, якщо це необхідно в інтересах дитини тощо.
При цьому також враховується наступне: вік, стан здоров’я дитини, поведінка родичів у минулому і на теперішній час, інші обставини, що мають істотне значення для дитини.

  • Після отриманої юридичної консультації у бабусі з’явилася надія на те, що вона зможе брати участь у вихованні свого єдиного онука, – коментує адвокат. – Ми  допомогли клієнтці скласти відповідний позов до суду та координуємо її подальші кроки, пов’язані з перебігом справи.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×