facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Довідка або розлучення: нові умови отримання субсидії

Дата публікації: 24.07.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

Пенсіонер зміг подати документи на отримання субсидії лише після того, як розірвав шлюб через суд. Подружжя не жило разом понад 5 років, чоловік навіть не знав, де зараз його дружина.  Однак віднедавна це не є аргументом при нарахуванні житлових пільг. Законний вихід зі складної ситуації жителю Луганщини підказали юристи Слов’янського офісу Мережі правового розвитку.

Співробітникам Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» 65-річний пенсіонер зі Слов’янська Володимир Карпенко* побідкався, що не може отримати субсидію. Розповів, що зараз живе один, хоча офіційно перебуває у шлюбі. Його дружина давно виїхала з міста і не мешкає за місцем реєстрації понад 5 років. Де вона зараз, чоловік не знав. Як і не міг отримати довідку про її доходи, яку у пенсіонера затребували, коли він звернувся по субсидію. Такими є нові вимоги до тих, хто бажає отримувати комунальні пільги від держави.

  • До літа 2018 року діяли такі правила: навіть якщо чоловік та дружина не жили разом та не вели спільне господарство, хоча й перебували у шлюбі, вони мали право на субсидію – кожен окремо. Після того, як ввели зміни у начисленні субсидій (Постанова КМУ №848 «Положення
    про порядок призначення житлових субсидій»
    ), особа, яка бажає отримати субсидію, повинна надати дані про доходи всієї сім’ї. Отже дружина, де б вона не була, мала надати чоловікові довідку про свої доходи, якщо той хотів оформити субсидію,  – пояснює зміни у законодавстві юристка Офісу Лілія Олексенко.

Такі умови завели пана Карпенка у глухий кут: дружина невідомо де, довідки він не отримає, а субсидія пенсіонерові конче потрібна, оскільки він –  із категорії малозабезпечених.

Лілія Олексенко запропонувала чоловіку такий вихід: звернутися до суду та отримати розлучення. Також юристка допомогла написати позовну заяву та зібрати документи (акти за кожен рік), які підтверджували, що пан Володимир не проживає із дружиною понад 5 років.

Невдовзі суд розлучив пару. Після цього місцеве управління з питань соцзахисту населення прийняло документи Володимира Карпенка для надання йому субсидії.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×