facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Два суди і одне рішення: жінка отримає посвідку на право проживання в Україні

Дата публікації: 09.09.2019

Автор: Оксана Яцюк

Через одну літеру в написанні прізвища жінка не могла отримати посвідку на право проживання в Україні, куди вона переїхала, аби доглядати за мамою.  Щоб довести родинні зв’язки, доньці довелося пройти суди двох інстанцій*. На цьому правовому шляху її супроводжували юристи Вінницького офісу Мережі правового розвитку.

Мешканка Вінниччини пані Антоніна народилася у серпні 1991 року в Росії, в родині вихідців з Вінницької області. Закінчивши школу, вирішила навчатися в Україні. У 2009 році поступила в Одеський медичний університет. Батьки ж Антоніни повернулися на рідну землю й оселилися у Вінницькій області. А коли мати почала хворіти, Антоніна залишилася жити в Україні, щоб доглядати за старенькою. Як громадянка Російської Федерації вона звернулася до Державної міграційної служби (ДМС) України  для отримання дозволу на постійне проживання в Україні, де вже проживає її мати. І тут виникли проблеми. В ДМС України їй відмовили, оскільки написання прізвищ в її паспорті громадянки РФ і в посвідці на право постійного проживання в Україні її матері відрізнялися однією літерою. Відтак виникав сумнів, що це саме її мати.

Пані Антоніна звернулася до юристів Офісу при громадській організації Подільський центр прав людини. Правозахисники порадили жінці долати відмову шляхом звернення до суду. Необхідно було встановити родинні зв’язки між Антоніною та її матір’ю.

Юрист Михайло Бардин подав заяву про встановлення родинних зв’язків у порядку окремого провадження, вказавши заінтересовану особу – обласне управління ДМС. У суді представник ДМС навідріз заперечив можливість задоволення заявленої вимоги, посилаючись на те, що Антоніна повинна була звернутися до органів Російської Федерації, аби саме там внесли виправлення та вірно написали її прізвище. Суд сприйняв заперечення ДСМ як наявність “спору про право” і залишив заяву без розгляду.

Довелося знову звертатись до суду – тепер вже з позовом до обласного управління ДМС. В суді позиція представника ДМС не змінилася. Він продовжував заперечувати проти задоволення вимоги щодо встановлення родинних зв’язків.

Тривалий судовий процес завершився задоволенням позовної вимоги про встановлення факту, що пані Антоніна є дочкою своєї матері. Апеляційний суд прийняв до розгляду апеляцію ДМС, але в задоволенні його відмовив. Тепер позивачка має повне право на отримання посвідки про право постійного проживання в Україні, де живе її мати.

*Посилання на рішення судів: першої інстанції –  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/81559684 та апеляційної інстанції – http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/83584208

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×