Дві справи про спадкове майно – один алгоритм дій
Дата публікації: 26.12.2018
Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група
Неможливість оформити права на спадкове майно за різних причин – проблема, з якою доволі часто люди звертаються до юристів системи безоплатної правової допомоги*. Такими є і два нещодавні випадки з практики Громадського центру правосуддя на Харківщині**, що діє при Чугуївському Офісі Мережі правового розвитку.
У жовтні 2018 року до Громадського центру правосуддя, сформованого на базі Офісу при Чугуївській правозахисній групі, звернулися двоє чоловіків: мешканець Чугуєва та мешканець Чугуївського району. У обох були схожі проблеми: тривалий час обидва не могли вирішити питання щодо спадкування майна.
Під час консультацій, які провів для чоловіків юрист Антон Биченко, клієнти розповіли, що у нотаріальній конторі їм відмовили в оформленні спадкових прав, відтак вони не могли отримати майно у власність.
Вивчивши документи, юрист визначив, що у першому випадку чоловік у встановлені законом строки не звернувся до нотаріуса задля прийняття спадщини, оскільки не знав про існування заповіту. А у другому випадку державний нотаріус відмовив в оформленні спадкових прав, оскільки не можна було визначити склад спадкового майна – на праві спільної сумісної власності майно належало померлому та його дружині, але розмір часток між ними не було визначено.
Обом громадянам юрист запропонував звернутися до Чугуївського міського суду з позовами про визнання права власності в порядку спадкування за законом. Також правник надав супровід у суді по обох справах.
26 листопада 2018 року суд виніс рішення – і в обох випадках задовольнив позовні вимоги.
Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/78103106
http://reyestr.court.gov.ua/Review/78103087
*Більше матеріалів про подібні справи читайте у рубриці Історії успіху.
**Громадський центр правосуддя на Харківщині сформований на базі офісу Мережі правового розвитку Чугуївської правозахисної групи знаходиться за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Музейна, 16а. Він був створений для полегшення доступу людей до правосуддя, адміністративних та соціальних послуг, послуг з надання правової допомоги й альтернативного вирішення спорів. Центр й надалі продовжує надавати допомогу у створені програми громадської просвіти та підвищені обізнаності громадян щодо прав, правової допомоги, функціонування судової системи та сектору юстиції.
P.S. Громадський центр правосуддя створений e рамках проекту «Перший громадський центр правосуддя на Харківщині», який впроваджується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.