facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

«Дискримінація» через вагітність: незаконно звільнену поновили на роботі

Дата публікації: 22.11.2018

Автор: Агенція демократичного розвитку Донбасу

 

Жительку Донеччини звільнили за незадовільні результати роботи. Однак вона була переконана, що справжня причина такого рішення керівництва – у її вагітності. Захистити права клієнтки та довести, що власник підприємства діяв незаконно, допомогла юристка Слов’янського офісу Мережі правового розвитку Лілія Олексенко.

Юристам Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» мешканка Слов’янська Світлана розповіла, що деякий час працювала контролеркою на приватному підприємстві. На цю посаду її брали з випробувальним терміном. Жінка сумлінно трудилася, претензій з боку начальства не було. Однак тільки-но випробувальний термін закінчився, Світлану звільнили за ініціативи власника з формулюванням «показала незадовільні результати в період випробувального терміну».

При цьому жінка вказала на «дивний збіг обставин»: за 2 тижні до звільнення Світлана стала на облік з вагітності. Про це вона одразу повідомила співробітників відділу кадрів підприємства, де працювала, у присутності бухгалтера та секретаря. Про свою вагітність жінка розповіла і власникові підприємства – просила залишити її на роботі.
Але незважаючи на це, Світлану звільнили.

  • Закон передбачає, що розірвання трудового договору з вищевказаною категорією осіб за ініціативи власника заборонено. Винятком є випадки повної ліквідації підприємства, установи чи організації, – коментує юристка Офісу Лілія Олексенко.

І подає правову базу, якою керувалася:
Згідно зі ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Звільнення вагітних та жінок з дітьми у віці від 3 років (або до 6 років – ст.179 Кодекс законів про працю України) регламентується ч.3 ст. 184 Кодексу законів про працю України.

Лілія Олексенко допомогла Світлані скласти позовну заяву до суду. Суд визнав дії керівництва підприємства незаконними. Відтак жінку поновили на роботі.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×