facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Дитину виховує опікун: як стягнути аліменти з батьків

Дата публікації: 27.09.2019

Автор: Агенція демократичного розвитку Донбасу

Пан Ігор* з Донеччини – засновник будинку сімейного типу. Один з його вихованців – хлопчик, на батьків якого опікун хотів подати в суд на стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини. Але не знав, ані як це зробити, ані своїх прав у цьому питанні. Успішно вирішити справу через суд допомогли юристи Слов’янського офісу Мережі правового розвитку.

Лілія Олексенко, юристка Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу», куди чоловік звернувся по безоплатну правову допомогу, надала йому консультацію та допомогла скласти заяву до суду.

  • Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу (СК) України, батьки зобов’язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.
  • Згідно ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
  • Як зазначено в ч. 1ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.
  • Згідно ч.1ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви, – пояснила Лілія Олексенко.

У заяві про видачу судового наказу про стягнення аліментів на дитину юристка зокрема зазначила, що мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.  Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку платника аліментів.

Суд став на бік опікуна. Пану Ігорю видали судовий наказ та виконавчий лист на примусове стягнення аліментів з батьків дитини, яка зараз виховується у будинку сімейного типу.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×