facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Експертка МПР ініціювала зміни на допомогу підприємцям на державному рівні

Дата публікації: 01.07.2022

Проблемне питання, з яким до Мережі правового розвитку звернувся підприємець із Сумської області, виявилося початком корисної правової ініціативи. Консультантка Мережі з фінансів та оподаткування Анна КАРПЕНКО подала запит у Міністерство розвитку громад – і це стало поштовхом до  змін, що мають допомогти представникам малого та середнього бізнесу отримати компенсацію за комунальні витрати.

Протягом травня 2022 року Мережа правового розвитку проводила опитування серед малого та середнього бізнесу (МСБ), аби визначити його потреби та проблеми в умовах повномасштабної війни в Україні у правовій, трудовій, податковій та фінансовій сферах*.

Під час опитування  один із респондентів, пан Володимир**, поділився з консультанткою МПР з фінансів та оподаткування Анною Карпенко, яка проводила опитування, своїм болючим питанням.

Розповів, що з перших днів війни у приміщенні їхньої організації розмістилися і перебували понад місяць Сили територіальної оборони.

Коли ж тероборонівці виїхали, і підприємство відновило роботу, його керівництво отримало рахунки на чималі суми з заборгованості за комунальні послуги – саме за період перебування Сил територіальної оборони. Крім того, надавачі послуг попередили, що заборгованість має бути сплачена невідкладно – інакше надання послуг підприємству зупинять.

На фото: Анна Карпенко, консультантка МПР з фінансів та оподаткування.
  • Враховуючи те, що організація не могла працювати протягом тривалого часу, і відповідно не мала коштів сплатити такі великі борги, її керівники звернулися до місцевих органів з проханням компенсувати витрати на комунальні послуги з місцевого бюджету, що дало б можливість сплатити заборгованість і відновити діяльність. Однак на своє звернення підприємціотримали відповідь, що місцева влада не має затвердженого алгоритму для узгодження і виплати таких компенсацій, – пояснює Анна Карпенко.

Проаналізувавши ситуацію, експертка вирішила з’ясувати, чи дійсно алгоритм відшкодування подібних витрат в Україні відсутній. Анна підготувала і направила Запит до Міністерства економіки про надання інформації щодо питання компенсації витрат по комунальних послугах підприємствам (організаціям), у приміщеннях яких розміщувалися Сили територіальної оборони Збройних сил України.

Відповідь на запит надійшла від Міністерства розвитку громад та територій України вже за тиждень. У ній зазначалося, що Порядок компенсації витрат за комунальні послуги затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2022 № 261(в редакції постанови КМУ від 29.03.2022 № 388), і компенсацію можна отримати тільки у випадку розміщення тимчасово переміщених осіб.

А отже чинна редакція Порядку та умов не поширюється на заклади, в будівлях (приміщеннях) яких розміщуються безпосередньо Сили територіальної оборони Збройних сил України.

Водночас у міністерстві пообіцяли розглянути порушене підприємцем питання і в майбутньому внести зміни до Порядку та умов, врахувавши можливості резервного фонду державного бюджету.

  • Розуміємо, що в такій ситуації могла опинитися не одна українська організація чи підприємство. Тому сподіваємося, що питання про компенсацію витрат на комунальні послуги, якими користувалися Сили територіальної оборони під час перебування у приміщеннях таких організацій (підприємств), буде розглянуто і враховано в наступних змінах до Порядку. І це дасть людям право отримувати компенсації з місцевого бюджету, – коментує Анна Карпенко.

І радить представникам малого та середнього бізнесу звертатися до Мережі правового розвитку за допомогою та консультаціями, а також пам’ятати про те, що «відкривають ті двері, в які стукають».

* Результати опитування можна переглянути за посиланням: https://ldn.org.ua/useful-material/podatky-ta-relokatsiia-dlia-maloho-i-seredn-oho-biznesu-v-umovakh-povnomasshtabnoi-viyny-v-ukraini-zvit-opytuvannia/

**Ім’я змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×