facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Харків’янин відстояв право на частину квартири, придбаної у період шлюбу

Дата публікації: 24.12.2018

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Поділити спільно нажите майно можна і не розриваючи шлюбу. Таке твердження стало відкриттям для харків’янина, який тривалий час не міг наважитися на поділ квартири з дружиною, з якою вже не мешкав разом. Узаконити процес допомогли юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку.

У травні 2018 року до офісу Громадського центру правосуддя*, сформованого на базі офісу Мережі правового розвитку при Чугуївській правозахисній групі, звернувся мешканець Харкова, який тривалий час не міг вирішити питання поділу квартири з дружиною.

Під час консультації, яку надала юристка Офісу Світлана Кужелєва, чоловік розповів, що у 2001 році, перебуваючи у шлюбі, він разом із дружиною придбав квартиру у Харкові за спільні кошти. Але  на даний час сім’я розпалася, разом подружжя не живе, при цьому не може вирішити питання про подальше розпорядження майном. Харків’янин переймався тим, що шлюб між ним та дружиною офіційно не розірваний, тому вважав, що за таких обставин не має права ділити квартиру в судовому порядку.

Вивчивши документи, які надав чоловік, Світлана Кужелєва запропонувала йому звернутися до Фрунзенського районного суду міста Харкова із позовом про поділ спільного майна подружжя.  Вона також надала клієнту супровід у суді.

Коментує юрист
Частиною 1 ст.69 Сімейного кодексу України встановлено, що дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
Суб’єктивне право на поділ майна, що перебуває на праві спільної сумісної власності подружжя, належить кожному з них незалежно від того, в який момент здійснюється поділ: під час шлюбу або після його розірвання.
Поділ може бути здійснений як за домовленістю подружжя, так і за судовим рішенням.
В основу поділу покладається презумпція рівності часток подружжя, яка може бути спростована домовленістю подружжя або судовим рішенням.

21 вересня 2018 року Фрунзенський районний суд м. Харкова виніс рішення**, яким повністю задовольнив позовні вимоги харків’янина та визнав за ним право власності на половину спірної квартири.

На цьому судова тяганина не завершилася: батько дружини клієнта подав апеляційну скаргу на рішення суду. Але Апеляційний суд Харківської області 27 листопада 2018 року залишив її без розгляду та підтвердив**, що рішення Фрунзенського районного суду м. Харкова від 21 вересня 2018 року є правильним.

* Проект “Перший громадський центр правосуддя на Харківщині”  реалізується громадською спілкою “Мережа правового розвитку” за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми “Нове правосуддя”.

**Посилання на рішення суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/76718291

http://reyestr.court.gov.ua/Review/77524710

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×