Херсон: юристи допомагають учаснику АТО підтвердити страховий стаж
Дата публікації: 23.03.2017
Як повідомляє портал “Правовий простір”, до Херсонського Офісу Мережі правового розвитку звернувся учасник бойових дій, демобілізований у 2016 році Володимир Бучма. Його історія є повчальною для всіх ФОПів, які планують оформити пенсію за віком.
Юристу Офісу при ГО «Інформаційний Ресурсний Центр «Правовий Простір» Сергію Плахотнюку чоловік розповів, що працював як ФОП і справно сплачував всі податки та єдиний соціальний внесок.
2015 року його мобілізували для проходження військової служби. Після повернення з АТО перед чоловіком постало питання оформлення пенсії за віком.
Володимир звернувся до управління пенсійного фонду України в місті Херсоні. Але спеціалісти останнього попросили надати завірені копії документів:
– свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця;
– документи, які визначають систему оподаткування за період з 2000 по 2007 роки;
– свідоцтво про сплату єдиного податку/декларація про чистий дохід;
– копію паспорту та реєстраційного номеру облікової картки платника податку;
– квитанції, які підтверджують сплату страхових внесків з 2000 по 2007 роки.
На жаль, чоловік не зберіг квитанції про оплату страхових внесків. Натомість у нього збереглися деякі звіти суб’єкта малого підприємства фізичної особи платника податку.
Головна проблема Володимира була наступною: як тепер підтвердити страховий стаж?
Юрист допоміг йому скласти 2 інформаційні запити: до Херсонської об’єднаної податкової державної інспекції та головного управління ДФС у Херсонській області з проханням надати необхідні документи.
Однак у податковій Володимирові Бучмі офіційно відмовили. Податкова інспекція посилалася на те, що строк зберігання особових рахунків усіх видів податків становить 5 років. А Головне управління ДФС у Херсонській області надало більш детальні пояснення:відомості про фізичних осіб підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, подаються безпосередньо зазначеними особами. Тобто ними самостійно.
Також у ДФС порекомендували звернутися за довідкою про сплату або відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску за період до 30 вересня 2013 року – його може надати орган пенсійного фонду за місцем обліку.
Вийшло замкнуте коло! Адже управління Пенсійного фонду вже повідомило про необхідність зібрати документи самостійно.
Наразі юрист намагається допомогти Володимиру та готує ще один уточнювальний запит у податкову. Збирає докази для підтвердження страхового стажу у судовому порядку.
Сподіваємося, що чоловіку за допомоги юриста вдасться знайти «зачіпки». Хоча наразі перспективи такої судової справи неоднозначні.
Тому закликаємо всіх фізичних осіб-підприємців уважно ставитися до збереження первинних документів, які підтверджують сплату страхових внесків.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.