facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Херсонець домігся справедливості у землевпорядній організації

Дата публікації: 23.11.2016

Вчинення будь-яких дій з земельними ділянками – справа не з легких, особливо, коли йдеться про розроблення та погодження документації у сфері землеустрою. Тут можуть помилитися навіть найдосвідченіші спеціалісти.

Про це юристам Мережі правового розвитку нагадала справа херсонця Ігоря Виговського*, який звернувся до ГО «Інформаційний Ресурсний Центр «Правовий Простір» за консультацією.

Влітку 2016 року Ігор вирішив розділити власну земельну ділянку на дві частини, для того, щоб продати одну з них. Чоловік звернувся до спеціалізованої організації, яка має ліцензію на виконання землевпорядних робіт, та замовив технічну документацію на поділ ділянки. Він надав землевпорядникам для роботи усі документи на право власності.

Організація розробила пану Виговському документи, необхідні для реєстрації двох нових ділянок та отримання їх кадастрових номерів. Він успішно зареєстрував ділянки, проте на наступному етапі – під час реєстрації права власності на землю у нотаріуса – стикнувся з проблемою. Нотаріус пояснила, що не може зареєструвати право власності, через те, що чоловік подав неповний комплект документів.

Ігор знову звернувся до землевпорядної організації з проханням виправити недоліки. Утім, там йому відмовили, зіславшись на те, що технічна документація розроблена відповідно до інструкцій.

Проаналізувавши документи Ігоря, юристка Херсонського офісу Мережі правового розвитку Аліса Войтенко зробила висновок, що технічна документація дійсно не відповідає чинному законодавству, оскільки у ній не вистачає нотаріально посвідченої згоди самого власника на поділ земельної ділянки, передбаченої статтею 56 Закону України «Про землеустрій».

«Нотаріально посвідчена згода на поділ земельної ділянки – це той документ, з якого розпочинається вся процедура поділу. У згоді фіксується бажання власника поділити ділянку та уточнюється, на які саме частини, з вказанням орієнтовних майбутніх площ. А вже на підставі цього документу землевпорядник може приступати до розроблення технічної документації», – роз’яснює Аліса Войтенко.

Юристка повідомила Ігорю Виговському, що дана ситуація – результат помилки землевпорядників, адже вони, як ніхто інший, мають знати вимоги свого профільного законодавства. Вона порадила чоловікові посвідчити у нотаріуса згоду на поділ та знову звернутися до землевпорядної організації за переоформленням документів, адже йдеться про неякісне надання послуг. Проте, цього разу він має аргументувати свою вимогу нормами законодавства.

Уже за кілька годин після консультації Ігор зателефонував до Херсонського офісу Мережі та повідомив гарні новини: йому вдалося досягти згоди з землевпорядниками і вони погодилися виправити документи.

*Імена змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×