facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Громадська радниця допомогла самостійно зареєструвати ФОП

Дата публікації: 23.06.2023

Замість заплутаної ситуації з документами і поневірянь по кабінетах — самостійна реєстрація власного ФОПу. Завдяки обізнаності громадської радниці ГО «Асоціація громадських радників України» мешканка Житомирської області оперативно вирішила своє питання онлайн.

Мешканка села Великі Низгірці Семенівської громади пані Лариса* звернулася до громадської радниці Марини Царапаєвої з проханням допомогти зареєструватися як фізична особа — підприємець. Здавалося б, як у такому формальному питанні може допомогти громадський радник? Однак жінка пояснила, що в її Семенівській громаді на сьогодні не функціонує Центр надання адміністративних послуг, оскільки реєстраторка установи з початком війни виїхала за кордон.  

Пані Лариса було звернулася в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) сусідньої Бердичівської міської територіальної громади — думала, можливо, там її зареєструють. Але у ЦНАПі м. Бердичева їй відмовили. Пояснили, що не можуть цього зробити, оскільки жінка «прописана» в Семенівській громаді — саме там і має реєструвати себе як ФОП.
Пані Лариса відчула себе в тупику, бо фактично її мали знову перенаправити у ЦНАП Семенівської громади. Тому і вирішила шукати підтримки в «Асоціації громадських радників України».

Марина Царапаєва, громадська радниця ГО «Асоціація громадських радників України».

Розібравшись із особливостями ситуації, Марина Царапаєва запропонувала жінці вирішити проблему онлайн: зареєструватися самостійно на порталі Дія. Це не викликало труднощів, оскільки громадська радниця добре знається на процедурі.

На цьому ймовірні «мандри» кабінетами для пані Лариси завершилися: вона успішно зареєструвалася як фізична особа — підприємець, не покидаючи свого села.

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×