І правова, і психологічна: допомога для жінки-переселенки, яка долає наслідки домашнього насильства
Дата публікації: 09.11.2023
Юридичної консультації, за якою мешканка Дніпропетровщини звернулася до ГО «Суспільна служба правової допомоги», виявилося замало. Жінка потребувала також правового супроводу та підтримки психолога, адже на її долю випала втеча не лише від війни, а й від домашнього насильника…
Пані Віра* звернулася до юриста «Суспільної служби правової допомоги» Олексія Кормілецького з питанням щодо права на отримання медичних пільг. Під час розмови з’ясувалося, що жінка стала жертвою домашнього насильства** з боку свого чоловіка і потребувала медичної допомоги (мала травми внаслідок побиття) та психологічної підтримки. До того ж вона була переселенкою, і події, пов’язані з війною та зміною міста проживання теж вплинули на її й фізичний, і моральний стан.
– Ми проконсультували пані Віру, з’ясували її потреби з урахуванням стану здоров’я. Обговорили різні типи медичних пільг, що є доступними для жінок-переселенок у місцевих громадах Дніпропетровщини, як-от безкоштовна медична допомога, психологічне консультування та підтримка, доступ до лікарів-спеціалістів, — пояснює Олексій Кормілецький.
Він підготував список документів, які пані Віра мала долучити до заяви на отримання медичних пільг. А також надав їй покрокову інструкцію щодо процедури подання заяви та допоміг упорядкувати необхідну документацію.
– Всі підготовлені документи ми перевірили на достовірність і допомогли жінці подати заяву до відомства, яке відповідає за надання медичних пільг. Ми також стежили за процесом розгляду заяви та за тим, щоб усі права пані Віри були повною мірою захищені, — додає юрист.
Паралельно до допомоги долучилася психолог організації Олена Шостак, яка надала жінці психологічну підтримку та направила її до певних медичних спеціалістів для подальшого лікування та реабілітації.
* Імʼя мінено з етичних міркувань.
** Допомога жертвам домашнього насильства в Україні: Національна гаряча лінія з протидії домашньому насильству: 116 123 (з мобільного); 0 800 500 335 (зі стаціонарного).
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.