І собі, і людям: вчителька захистила свої права та допомогла колегам і учням
Дата публікації: 20.11.2018
Викладачка музики з Луганщини захистила свої права, а також права всього колективу та учнів музичної школи, в якій працює. Все склалося завдяки вчасній та грамотній безоплатній правовій консультації юристки Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку, а також небайдужості та сміливості самої клієнтки.
До Офісу при громадській організації «Громадська платформа» за правовою допомогою звернулася Марія Миколаївна*, яка працює викладачкою в місцевій дитячій музичній школі. Жінка пояснила, що їй 51 рік, і що її здоров’я за останні роки погіршилося: вона часто хворіє на грип, ГРВІ та ангіну. Приходити на роботу з інфекцією вона не може, оскільки контактує з дітьми та колегами. Тому одразу, як занедужує, йде на лікарняний.
Водночас у музичній школі існує невирішена проблема з опаленням, що теж неабияк впливає на стан і її здоров’я, і здоров’я дітей та педколективу.
Ще одна серйозна проблема в тому, що керівництво школи останнім часом виказує сильне невдоволенння тим, що Марія Миколаївна часто відсутня на роботі: адміністрація докоряє їй лікарняними та тим, що ними вона буцімто заважає нормальній роботі бухгалтерії, коли лікарняні припадають на кінець місяця.
Жінку дуже ображало таке ставлення, тому вона хотіла дізнатися, як можна захистити свої права, а також допомогти зберегти здоров’я її колег та учнів музичної школи.
Юристка Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку Олена Полєтаєва пояснила жінці наступне:
1. Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
- В Україні діє Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 за № 2694-ХII.3. В Україні існує Державна інспекція з питань праці, на яку покладений обов’язок контролювати виконання трудового законодавства. (Указ Президента від 06.04.2011р. № 386/2011).4. Стосовно захисту здоров’я дітей в України діють Санітарні норми температури у приміщеннях для навчання та виховання дітей, які затверджені Наказом Головного державного санітарного лікаря від 05.11.1986 р. за № 4216-86 (СанПІН 42-125-4216-86). Цим наказом контроль за дотриманням температурного режиму в школах та дитсадках покладено на Департамент освіти та науки, молоді та спорту.Відтак, якщо керівництво закладу не припинить морального тиску та не вирішить існуючі в закладі проблеми з опаленням, і Марія Миколаївна, й інші члени колективу та батьки учнів можуть звертатися за допомогою чи писати скарги у вищезазначені органи – і саме так відстоювати свої права.
Озброївшись правовими знаннями, педагог пішла на діалог з керівництвом: висказала наболілі претензії, наголосила на намірах захищати свої права і права колег та учнів.
Така тактика подіяла: адміністрація музичної школи почала вирішувати проблему з утепленням приміщення закладу і пообіцяла, що моральний тиск на вчительку більше не повториться.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.