facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Історія одного інтернет-знайомства – і дуже дивного шлюбу

Дата публікації: 05.05.2021

Запит, з яким до Черкаського офісу Мережі правового розвитку місцевий мешканець Дмитро, був доволі типовим – допомогти з процесом розлучення. Більш дивною виявилася сама історія чоловіка, яку почули юристи Офісу при громадській організації «Центр Права»

Два роки тому пан Дмитро познайомився через інтернет з жінкою. Після тривалого спілкуванні на сайті знайомств між парою зав’язалися романтичні стосунки на відстані. На підтвердження своїх серйозних намірів Дмитро запропонував віртуальній подрузі переїхати до нього в Черкаську область – жити разом. Жінка погодилася спробувати збудувати реальні стосунки, але висунула вимогу: переїде до чоловіка тільки після офіційної реєстрації шлюбу. Дмитро погодився.

Пара зустрілася і «розписалася». Однак далі «щось пішло не так». Поживши недовго у чоловіка, дружина відмовилася переїжджати назавжди – і повернулася до себе на Хмельниччину…

Відтоді минуло 2 роки, всі контакти з Дмитром його поки що офіційна дружина обірвала: він навіть не знав її нинішньої адреси проживання та місця роботи. Хотів подати на розлучення, та не розумів, як це можна зробити, враховуючи неординарність ситуації, що склалася.

Юристка Юлія Дмитраш надала вичерпну консультацію чоловіку, зважаючи на всі нюанси його історії. Зокрема розповіла про територіальну підсудність в такому випадку, а також про вимоги до позовної заяви в порядку ст. 176-177 Цивільного процесуального кодексу (ЦПК) України.

На фото: Юлія Дмитраш, юристка Черкаського офісу МПР.

Зокрема чоловік дізнався, що згідно з ч.9 ст.28 ЦПК України, позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред’являються за місцезнаходженням майна відповідача або за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

Також, згідно з ч.11 ст. 128 ЦПК України, відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, а також заінтересована особа у справах про видачу обмежувального припису викликаються до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.

  • Таке оголошення має бути розміщене не пізніше, ніж за десять днів до судового засідання, а в разі розгляду справи про видачу обмежувального припису – не пізніше 24 годин до дати, на яку засідання призначене, – уточнила юристка. –  Коли оголошення про виклик до суду опубліковане, особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи.

В результаті Дмитро отримав не лише вичерпну правову консультацію, а й практичну допомогу: юристка підготувала всі процесуальні документи, необхідні для звернення до суду. Таким чином чоловік зміг офіційно розірвати шлюб, який, власне, закінчився, так і не розпочавшись…

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×