facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Карантин «допоміг» розлучитися без стресу

Дата публікації: 28.04.2020

Автор: Громадська організація «Відкриті двері»

Бажаючи розірвати шлюб, мешканка Дніпропетровщини більш за все боялася стресу, яким для неї супроводжувався процес розлучення. За сприяння адвоката Нікопольського офісу Мережі правового розвитку жінка змогла уникнути і зайвого нервового напруження від відвідування судових засідань, і ризиків здоров’ю, пов’язаних із поширенням коронавірусу*.   

Пані Любов** з Нікополя звернулася до Офісу при громадській організації «Відкриті двері» ще наприкінці 2019 року. Просила проконсультувати її щодо розірвання шлюбу. Ситуація нібито й типова. Але жінка наголошувала на тому, що сам процес розлучення її лякає. Точніше, вона боїться, що під час судового розгляду переживатиме сильні емоції, навіть моральні страждання. Тому і не наважувалася звернутися до суду, хоча вже давно планувала розірвати шлюб із колишнім чоловіком, з яким не живе разом тривалий час.

Адвокат Офісу Ірина Лось проконсультувала пані Любов і зрозуміла всі нюанси її ситуації. Водночас у розмові з жінкою з’ясувала, що надалі зберігати сім’ю Любов не мала ні бажання, ні можливості. Відтак адвокат склала від імені клієнтки позов про розірвання шлюбу та подала його до суду.

При цьому час, на який було призначене судове засідання, співпав із введенням в Україні карантину у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом.
Тож, аби зробити судовий процес для жінки максимально безпечним, юристка додатково склала клопотання про слухання справи без участі позивачки.

  • Рада національної безпеки і оборони України відзначила: за висновками Всесвітньої організації охорони здоров’я розповсюдження COVID-19 у країнах світу набуло статусу пандемії, й епідемічна ситуація в Україні набула надзвичайно загрозливого характеру. Ми врахували всі обставини і, аби запобігти негативному розвитку епідемічної ситуації в Україні та водночас убезпечити клієнтку, склали клопотання про слухання справи без її участі, – пояснює Ірина Лось.

Нікопольський міськрайонний суд розглянув справу 9 квітня 2020 року.
Заяву пані Любові про розірвання шлюбу в односторонньому порядку було задоволено повністю.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19 у  розділі «Правова допомога» за цим посиланням.  

**Ім’я змінено з етичних міркувань.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×