facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

«Химерні» борги газовиків оперативно скасували через суд

Дата публікації: 11.03.2021

Чоловік з Харківщини офіційно відмовився від послуг газопостачальників, однак ті продовжували нараховувати йому кубометри. І через два з половиною роки екс-споживач отримав рішення суду, за яким мав сплатити понад 6 тис гривень примарного боргу та інших супутніх витрат. У таких випадках важливо не зволікати і вчасно звернутися за правовою допомогою, радить юрист Дворічанського офісу Мережі правового розвитку, який допоміг чоловіку вирішити проблему.

Від послуг газопостачальної компанії пан Олег відмовився ще влітку 2018 року. Про це було складено відповідний акт. Відтоді газом чоловік не користувався, тож був неприємно здивований, коли отримав судовий наказ про стягнення з нього заборгованості на користь газовиків. Із тим, щоб виплачувати «ні за що» суму у майже шість із половиною тисяч гривень, пан Олег категорично не погодився. Тому  одразу звернувся до юристів Офісу при громадській організації «Фонд сільських громад Дворічанщини», аби захистити свої права.

Юрист Офісу Віталій Бабика, ознайомившись з матеріалами справи і встановив, що суд видав наказ про стягнення з пана Олега заборгованості за послуги з газопостачання у розмірі 5011 грн 62 копійок, 3% річних у розмірі 431 грн 56коп, інфляційних втрат у розмірі 767 грн 57коп та судовогозбору у розмірі 210 грн 20 коп. Тобто загалом 6 тис 420 грн 95 коп.

При цьому до заяви про видачу судового наказу було долучено розрахунок газовиків, який, м’яко кажучи, не відповідав дійсності.

Так, згідно з розрахунком заборгованості, на момент звернення до суду (січень 2021 року) споживач використав 3584,58 м3 газу, тоді як згідно з Актом про відключення домоволодіння від газопостачання, датованого  30 липня 2018 року, показники лічильника газу були зафіксовані на рівні 02872,62 м3.

Таким чином, чоловікові не відомо з яких причин було донараховано понад 700 м3 газу.

Юрист підготував відповідну заяву про скасування судового наказу, з якою суд погодився* – і скасував виданий раніше наказ про стягнення заборгованості.

Коментує юрист

На фото: Віталій Бабика, юрист Дворічанського офісу Мережі правового розвитку.

  • Наказне провадження є спрощеним видом судового провадження, у якому суддя в установлених законом випадках за заявою особи, якій належить право вимоги, без судового засідання і виклику стягувача та боржника на основі доданих до заяви документів видає судовий наказ.
    Тобто, в даному випадку суддя фактично бачить докази заявника при відсутності заперечень боржника.
    Тому при отриманні судового наказу необхідно невідкладно звернутися до юриста, аби не пропустити строк його оскарження (15 днів з дня вручення) та підготувати обґрунтоване заперечення.


*Посилання на рішення суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/94570153

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×