facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Комплексна підтримка: переселенцю допомагає «команда» у складі юриста, соцпрацівника та психолога

Дата публікації: 20.04.2023

Звернувшись по правову консультацію до Миколаївської ГО «Час Збирати Українців», переселенець отримав комплексну допомогу. Юристи організації не лише проконсультували чоловіка та супроводили його до необхідних для оформлення документів інстанцій, а й підключили до «команди» з допомоги переселенцю соціального працівника та психолога.

48-річний  пан Микола звернувся до юристки ГО «Час Збирати Українців» Катерини Демченко на початку березня цього року, під час виїзного моніторингу до місця компактного поселення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) Миколаївського району Миколаївської області.  Просив проконсультувати його щодо отримання повторного витягу про місце постійної реєстрації та можливості реєстрації у статусі ВПО.

Юристка роз’яснила чоловікові, як отримати повторний витяг про місце постійної реєстрації в управлінні ДМС України, а також надала алгоритм реєстрації його у статусі ВПО та оформлення соціальних виплат на проживання переселенця згідно з діючим законодавством (Порядок отримання довідки ВПО регламентується Постановою КМУ від 01.10 2014 року № 509, з урахуванням змін, внесених Постановою КМУ від 13.03 2022 року № 269 і Постановою КМУ від 20.03.2022 року № 332).
Також Марина Демченко допомогла пану Миколі підготувати пакет документів та оформити банківський картковий рахунок.

  • Однак, окрім правових проблем, чоловік скаржився також на негаразди зі здоров’ям: поділився, що потребує консультування лікаря та психологічної підтримки, — розповідає Катерина Демченко.
Катерина Демченко,
юристка ГО “Час збирати українців”.

Всі ці питання вона запропонувала вирішувати «командою»: сам чоловік, юристка та  соціальний працівник разом розробили та узгодили план спільних дій щодо вирішення всіх запитів пана Миколи.

Зокрема юристка та соціальний працівник, окрім консультацій, надали йому юридично-документальний та соціальний супровід до всіх необхідних інстанцій.

  • Ми супроводили пана Миколу до відділу ДМС України в Центральному районі м. Миколаєва, де він зміг отримати повторний витяг про місце постійної реєстрації; до банківської установи для відкриття карткового рахунку та отримання реквізитів, а також до районного управління соціального захисту, соціальних виплат і компенсацій — для реєстрації у статусі ВПО, отримання довідки переселенця та оформлення соціальних виплат для проживання ВПО, — пояснює Катерина Демченко.

Окрім цього, чоловік отримав першу психологічну допомогу та подальшу підтримку психолога.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.

Будьте в курсі кожної новини та події підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×