facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Кожен за себе: комунальні витрати екс-подружжя суд поділив на двох

Дата публікації: 21.03.2019

Автор: БМГО «Правова єдність»

Після розлучення колишні чоловік і дружина через життєві обставини мешкали разом в одній квартирі. Однак оплачувала всі комунальні витрати лише жінка. Три роки вона терпіла таку несправедливість – і зрештою звернулася до суду. Досягти перемоги допомогли юристи Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку.

Чоловік із дружиною після розірвання шлюбу вимушені мешкати на одній спільно нажитій в подружньому житті житловій площі, якщо іншого житла у них немає. Добре, коли в подібних ситуаціях все вирішується мирно. Але трапляється, що через несплату комунальних послуг одним із власників квартири і так не надто добрі стосунки погіршуються ще більше. Що робити в таких випадках? Як відстояти свої права? Саме в такій ситуації опинилася мешканка Білої Церкви Наталія Петрівна*. Зі своєю проблемою вона прийшла до Офісу при громадській організації «Правова єдність». Те, що тут її підтримають, знала напевно, оскільки не вперше зверталася до юристів «Правової єдності» по безоплатну правову допомогу.

«Після розлучення зі своїм чоловіком ми продовжували мешкати у спільній квартирі. Квартплату та плату за комунальні послуги сплачувала лише я. Колишній чоловік, хоча і працював, взагалі не брав участь у сплаті коштів за користування житлом. Це змушувало мене нести додаткові витрати на утримання квартири. І лише через три роки я серйозно замислилася: чому я маю оплачувати послуги, які отримує мій колишній чоловік?» – пояснила жінка.

Вивчивши ситуацію, юристка Офісу Марина Лисич порекомендувала Наталії Петрівні зібрати всі квитанції за оплачені нею комунальні послуги – і звернутися до суду. Юристка пояснила наступне:

  • Відповідно до ст. 360 Цивільного кодексу України, співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов’язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов’язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов’язаннями, пов’язаними із спільним майном.
  • Відповідно до ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», до обов’язків споживачів комунальних послуг віднесено своєчасну оплату за спожиті комунальні послуги.

На підставі поданих документів Марина Лисич допомогла клієнтці скласти позов про стягнення витрат на оплату комунальних послуг з її екс-чоловіка.
Суд позов задовольнив і постановив стягнути з відповідача половину суми витрат, понесених Наталією Петрівною на оплату квартплати, водопостачання та водовідведення, забезпечення електроенергією, газом та опаленням.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×