Кредит на крадений паспорт: потерпілий борги не виплачуватиме
Дата публікації: 25.09.2017
До Білоцерківського Офісу Мережі правового розвитку місцевий житель Віктор Мельник* звернувся з приводу стягнення з нього в судовому порядку заборгованості за кредитним договорому розмірі близько 39 000 гривень, який він не укладав.
Як повідомляє ІРЦ “Правовий простір”, суть справи полягала в наступному. Наприкінці березня 2013 року Мельник Віктор втратив свої документи (серед них був паспорт громадянина України та ідентифікаційний податковий номер). Одразу після втрати документів він звернувся до правоохоронних органів та написав офіційну заяву про втрату документів.
За результатами розгляду його звернення слідчий відділ Білоцерківського ВП 05.04.2013 року вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.190 КК України (заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство), вчинене повторно).
У процесі досудового розслідування з’ясувалося, що дані ідентифікаційні документи Віктора Мельника були викрадені таким собі Анатолієм Яценком*.
Вироком Білоцерківського міськрайонного суду Київської області від 21.08.2013 року Анатолія Яценка було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 ч.2 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно). Даним рішенням встановлено факт викрадення Яценко Анатолієм паспорта на ім’я Мельника Віктора.
Як з’ясувалося, на чужий паспорт у червні 2017 року Яценко отримав кредит у ПАТ «ОТП Банк» ще 4 квітня 2013 року. З того часу і по червень 2017 року жодних платежів по кредиту ним не було здійснено. Таким чином, з’явилася заборгованість за кредитом у розмірі близько 39 000 гривень.
– Оскільки Віктор Мельник даного кредиту особисто не брав, то й не повинен відповідати за дії іншої особи та відповідно погашати борги, – пояснюють юристи Білоцерківської міської ГО «Правова єдність». – Ми допомогли оформити заперечення на позов банку. Представник банку зрозумів, що шансів виграти справу немає, і подав до суду заяву про залишення їхнього позову без розгляду.
Таким чином, звернувшись по безоплатну правову допомогу, чоловік зміг захистити свої права і зберегти чималу суму, які не заборговував.
*Імена героїв змінено з етичних міркувань.
Автор матеріалу: Марина Лисич, БМГО «Правова єдність»
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.