Любов бабусі перемогла: жінка бачитиметься з онукою попри заборони невістки
Дата публікації: 05.03.2023
Навіть, якщо пара розлучається, дитина не має ставати «заручницею» сімейних чвар. Бабусі й дідусі мають право і бачитися з онуками, і брати участь у їхньому вихованні. Законність своїх вимог героїні цієї історії довелося доводити через суд за допомоги юристів громадської організації «Подільський центр прав людини».
Мешканка Вінниччини, 61-річна пані Марія* звернулася до юристів Подільського центру прав людини 1 грудня 2022 року. Розповіла, що її сина нещодавно мобілізували до лав ЗСУ. До того, як піти у військо, чоловік розлучився, у подружжя є спільна дитина, дівчинка 5 років. Однак із моменту розлучення, а надто відтоді, як сина мобілізували, невістка пані Марії не дозволяє їй бачитися з онукою. «Перемовини» всередині родини, на жаль, результатів не дали.
Вкрай засмучена такою ситуацією, бабуся вирішила діяти. Спершу звернулася до служби у справах дітей міської ради, де відбулося засідання за участі невістки — але ситуація не змінилася.
Тоді за порадою колег по роботі пані Марія і вирушила по правову допомогу до юристів Подільського центру прав людини.
Голова правління організації, юрист Михайло Бардин, вислухавши жінки, надав їй усну консультацію. Він роз’яснив, що згідно з Сімейним кодексом України, дідусь і бабуся мають право брати участь у вихованні внуків. Також пояснив, що вирішити справу можна шляхом звернення до суду із залученням у якості третьої особи служби у справах дітей міської ради.
Зі свого боку юрист Подільського центру прав людини, адвокат Олександр Довбиш допоміг пані Марії підготувати позовну заяву до суду.
В результаті судового розгляду заяву було задоволено частково. Суд зважив на висновок служби у справах дітей і постановив затвердити запропонований у документі графік зустрічей бабусі з онукою.
- Уроком цієї сімейної історії можна вважати те, що кожне законне прагнення знаходить спосіб своєї реалізації, — коментує успішне завершення справи Михайло Бардин.
*Ім’я героїні змінено з етичних міркувань.
**Сімейний кодекс України, стаття 257. Права баби та діда, прабаби та прадіда на виховання внуків, правнуків
- Баба, дід, прабаба, прадід мають право спілкуватися зі своїми внуками, правнуками, брати участь у їх вихованні.
- Батьки чи інші особи, з якими проживає дитина, не мають права перешкоджати у здійсненні бабою, дідом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків.
- Якщо такі перешкоди чиняться, баба, дід, прабаба, прадід
мають право на звернення до суду з позовом про їх усунення.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.