facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Людяність і фахова підтримка: громадська радниця допомагає переселенці у процесі встановлення інвалідності

Дата публікації: 18.06.2023

Питання пані Тамари*, з яким вона звернулася до громадської радниці ГО «Асоціація громадських радників України» Наталі Горвасюк, стосувалося встановлення інвалідності…

Жінка розповіла, що є переселенкою, живе зараз у Чернівецькій області. Мешкає з дитиною у прихистку для переселенців однієї з місцевих громад, чоловік залишився на прифронтовій території. Ситуація пані Тамари непроста: її дитина має медичний висновок з діагнозом розумової відсталості, потребує постійного стороннього догляду. При цьому зараз жінка й сама потребує догляду, оскільки має серйозні проблеми з очима і планує встановити інвалідність по зору.

У громадської радниці пані Тамара хотіла дізнатися, як встановити інвалідність та які місцеві організації можуть надати супровід щодо догляду її самої та її дитини під час лікування. Зі слів жінки, до цього вона вже зверталася до волонтерів, органів місцевого самоврядування (ОМС), до місцевих представників системи безоплатної правової допомоги (БПД). Останні проконсультували, але більше нічим допомогти не змогли; в ОМС зазначили, що її питання стосується компетенції медичних закладів.

Розібравшись у ситуації, громадська радниця надала жінці інформаційний супровід.

Наталя Горвасюк,
громадська радниця ГО «Асоціація громадських радників України».
  • До інформаційного супроводу входить постійна консультативна підтримка на кожному етапі вирішення проблеми. Кожного разу, коли у пані Тамари виникає якась перешкода, надаю їй інформацію щодо  можливого вирішення питання, — пояснює Наталя Горвасюк.

Окрім цього,  громадська радниця надала максимум можливої інформації щодо житла для переселенців у їхній громаді та в області.

  • Це перелік контактів осіб та організацій, які займаються розміщенням ВПО у громаді та в обласному центрі, щоб на момент лікування жінки у стаціонарі вона могла перебувати ближче до лікарні, що є менш витратним для неї, — уточнює Наталя Горвасюк.

Також вона роз’яснила пані Тамарі алгоритм дій встановлення інвалідності.

  • На даний час клієнтка очікує черги на лікування у стаціонарі обласної лікарні. Але її питання знаходиться в болючому стані, оскільки вона й досі вирішує проблему зі встановленням інвалідності… — говорить громадська радниця.

І додає, що на пані Тамару  чекає ще довгий шлях лікування та пошуку фінансів. Але очевидно одне: на цьому шляху — переселенка не сама, на кожному невідомому для неї кроці жінка має людську і фахову підтримку громадської радниці.

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×