facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Людина загинула у ДТП: родина доводить бездіяльність і незаконність дій слідчих

Дата публікації: 30.04.2020

Автор: Чугуївська правозахисна група

Родина загиблого у ДТП молодого чоловіка вбачає у діях правоохоронних органів кримінал, який полягає або у професійній недбалості, або в навмисному приховуванні обставин злочину. Аби посприяти всебічному розслідуванню і встановити верховенство права та законність, за справу, що «зависла» на понад три роки, взялися адвокати Чугуївського офісу Мережі правового розвитку.

Про ДТП, яка лишила життя їхнього сина і брата, адвокату Чугуївської правозахисної групи Сергію Рогозіну розповіли мати й сестра загиблого в аварії 29-річного Антона*. Трагедія сталася у Чугуївському районі Харківської області 6 листопада 2016 року на автодорозі «Київ – Харків – Довжанський». Керуючи автомобілем «Hyundai Accent», 25-річний водій Юрій* допустив наїзд на Антона як пішохода, який від отриманих травм загинув на місці події.

Органи поліції 6 листопада 2016 року порушили кримінальне провадження за ст. 286 ч. 2 Кримінального кодексу України – Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили смерть потерпілого – та розпочали досудове слідство.

  • Однак при огляді місця ДТП, чи то з кричущої злочинної недбалості слідчого, чи то навмисно, щоб приховати обставини злочину, чи то з інших якихось причин, слідчий НЕ ВИЛУЧИВ взуття загиблого. Хоча саме інформація про сліди черевиків несла доказове значення та могла пролити світло на обставини справи. Але факт залишається фактом, що  зазначена обставина суттєво посприяла спотворенню фактів іншим учасником ДТП, який, до речі, в наслідку цього і досі не поніс законного покарання, – пояснює Сергій Рогозін, який надав родині загиблого консультацію і взявся допомогти у всебічному розслідуванні справи.

Проте на цьому «сприяння» швидкому, повному та всебічному розслідуванню злочину зі сторони правоохоронних органів не закінчилося. Мати і сестра загиблого були переконані, що всі ці дії були неможливими без потурання з боку представників правоохоронної системи, і вбачаючи у цьому ознаки кримінального правопорушення в діях правоохоронців. Відтак звернулися до Територіального управління Державного бюро розслідування (ДБР) в місті Полтава з заявою про порушення кримінального провадження за ознаками злочину передбаченого статтею 396 (Приховування злочину) та 367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України.
Однак у територіальному підрозділі ДБР зазначене звернення (про порушення кримінального провадження) переадресували до органу національної поліції – до Харківського управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України в м. Харків, уповноважені особи якого просто переслали зазначене звернення до Головного управління Національної поліції в Харківській області.
Зрештою скарга на дії слідчого органу досудового розслідування потрапила до розгляду безпосередньо до слідчого органу, на який люди скаржилися. Тобто, бюрократичне коло замкнулося.

  • Абсолютно очевидно, що зазначена ситуація сама по собі є повним абсурдом, однак, якби не кваліфікована правова допомога, яку ми надали потерпілим, ця нісенітниця могла б тривати й надалі, – коментує Рогозін.

В інтересах потерпілих адвокат оскаржив бездіяльність Територіального управління Державного бюро розслідування в місті Полтава до суду, в результаті чого Октябрський райсуд м. Полтави своєю ухвалою** від 4 березня 2020 року зобов’язав уповноважених осіб Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Полтаві внести в порядку ст. 214 КПК України (Початок досудового розслідування) відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою потерпілих (матері та сестри загиблого) від 06.01.2020 року.
Тепер родина чекає активних та ефективних дій з боку органу досудового слідства та сподівається, що винні будуть покарані. Водночас розуміючи, що без втручання адвоката Чугуївської правозахисної групи на справедливість і законність у розслідуванні  справи годі було б і сподіватися.

*Імена змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/88034723

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×