facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мама-переселенка отримуватиме аліменти на дитину

Дата публікації: 13.06.2023

Менше, ніж за місяць вирішилася проблема з аліментами, з якою стикнулася переселенка з Донецької області. Юристи Червоноградської ГО «Молодіжний ініціативний центр» допомогли через суд добитися виплат від батька, який припинив матеріально підтримувати дитину після офіційного розлучення.

Пані Галина* — вимушена переселенка з Донеччини. До війни вона мешкала у Краматорську зі своїм 8-річним сином. З батьком дитини, яка народилася у шлюбі в 2014 році, Галина разом не жила, однак до повномасштабного вторгнення чоловік допомагав родині фінансами. Але після того, як у грудні 2022 року подружжя офіційно розірвало шлюб, ніякої матеріальної допомоги на утримання сина від батька не надходило.

З цією проблемою жінка звернулася до юристів «Молодіжного ініціативного центру» під час виїзного консультування у березні 2023 року — просила допомогти зі стягненням аліментів на дитину.

Андрій Мицак, юрист
ГО «Молодіжний ініціативний центр».

  • Ознайомившись із ситуацією, ми  підготували судовий наказ про стягнення аліментів на утримання дітей, — пояснюєюрист організації Андрій Мицак. — І вже 28 березня 2023 року було зареєстровано судовий наказ до Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області про стягнення аліментів з батька на утримання сина. 

Зокрема батька зобов’язали сплачувати 1/4 від усіх його доходів на користь дитини до досягнення нею повноліття.

Коментує юрист

Відповідно до ст.. 180  Сімейного кодексу (СК) України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 160 Цивільного процесуального кодексу  (ЦПК) України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених ст. 161 ЦПК.

Із заявою про видачу судового наказу може звернутись особа, якій належить право вимог, а також органи та особи, яким законом надано право захищати права та свободи інших осіб.

Згідно зі ст. 183 СК України, стягувач аліментів має право звернутись до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину-однієї чверті, на двох дітей — однієї третини, на трьох і більше дітей — половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.

Згідно зі ст. 191. СК, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу — із дня подання такої заяви.
Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більше, ніж за 10 років.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×